Perşembe, Temmuz 18, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Bitcoin madencilik gelirleri 472,64 milyon dolara geriledi

bitcoin-globaltechmagazineBitcoin madencilik gelirleri, madencilik sektöründe Kasım ayında yüzde 20 düşerek yaklaşık 472,64 milyon dolara geriledi.

Bybit Global ekibi tarafından hazırlanan günlük bültende son 24 saatin piyasa gelişmeleri değerlendirilmiş: Yatırımcılar, FED’in bir sonraki adımına ilişkin ipuçları için bugün açıklanacak istihdam verilerini beklerken, hisse senetleri kilit teknik seviyelerin yakınında hızla yükseldi. Oldukça dirençli olan ABD iş piyasasının soğuması bekleniyor, ancak işgücü piyasasındaki dönüm noktalarını yakalamak zor olabilir. Dolar endeksi bu yıl Haziran ayından bu yana en düşük seviyesine ve 10 yıllık Hazine getirisi 10 baz puan geriledi.

Kripto piyasasında, tüccarlar endüstrinin görünümü ve makroekonomik belirsizlik konusunda temkinli kaldıkları için Perşembe günkü ralli kısa sürdü. Büyük kripto para birimleri, geri kazanılan destek seviyelerini savunmak için mücadele etti. Değerlendirme hazırlanırken, Bitcoin’in fiyat hareketi, son 24 saat içinde marjinal bir kayıp bildirdikten sonra, 17 bin dolar civarında dalgalı olmaya devam ediyor. Benzer bir şekilde Ethereum, bir gün öncesine göre biraz daha düşük hareket ederek 1.280 dolar civarında el değiştiriyor. Piyasanın Kasım ayındaki performansı, günlük Ethereum arzı bir kez daha enflasyonist modele dönerken, “ultrason parası” anlatısına şimdilik son verdi. Orta ila büyük hacimli altcoinler karışık performanslar gördü ve TWT aynı dönemde %9’luk bir artışla lider oldu.

BTC madencilik gelirleri, madencilik sektöründe Kasım ayında %20 düşerek yaklaşık 472,64 milyon dolara geriledi. Gelirlerin çoğu blok ödül sübvansiyonlarından gelirken, yalnızca %3 işlem ücretlerinden geliyor.

NFT pazarı Magic Eden, platformdaki NFT içerik oluşturucularının yeni koleksiyonlarda içerik oluşturucu telif haklarını zorunlu kılmasına olanak tanıyan bir kod sunmaya hazırlanıyor. Bu hareket, Solana merkezli pazar yerinin, alıcıların ve satıcıların satışın yüzde kaçının orijinal sanatçıya gideceğini belirlemesine olanak tanıyan isteğe bağlı bir kraliyet modeline doğru yakında bir geçiş yapacağını duyurmasından kısa bir süre sonra geldi. Magic Eden’in daha önce içerik oluşturucu telif haklarını uygulamama kararı, topluluktan gelen eleştirileri ateşledi. Open Creator Protocol (OCP) olarak adlandırılan en son çözüm, Solana’nın SPL tarafından yönetilen belirteç standardı üzerine inşa edilmiştir. Protokolü benimseyen tüm koleksiyonlarda telif haklarının uygulanmasına yardımcı olacak ve kullanıcıların koleksiyonlarında telif ücreti uygulamayan pazar yerlerini yasaklamasına olanak tanıyacak. OCP’den ayrılan yeni koleksiyonlar için telif hakları isteğe bağlı olarak kalacaktır.

Teknoloji Makaleleri