Çarşamba, Nisan 17, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

İç mekan LED Ekran sipariş için neler gereklidir?

globaltechmagazine-led-ekranLed ekranlar, günümüzde reklamcılık sektöründe hem açık hem de kapalı alanlarda sıklıkla tercih edilen görüntüleme cihazlarıdır. Farklı ışık kaynaklarıyla birbirinden bağımsız olarak üretilen bu led ekranlar gün ışığı gibi güneş ışığının yoğun olduğu yerlerde ya da spot ışıklarının altında dahi yüksek performans gösterebilen ürünlerdir. Dolayısıyla mağaza ve firmaların prestijini artıran iç mekan led ekran teknolojileri oldukça önemlidir. Firmaların led ekran sipariş verirken merak ettikleri birçok detay bulunur. İşte, led ekran siparişi için gerekli olan ve bilinmesi gereken başlıca detaylar…

Led Ekran Satın Alırken Ebatlarına Dikkat Edin
İç mekan led ekran sipariş ederken işletmelerin mutlaka dikkat etmesi gereken en önemli detaylardan birisi hiç şüphesiz led ekran ebatlarıdır. Satın alacağınız led ekranın işletmenizin büyüklüğüne uygun olması oldukça önemlidir. Örneğin; led ekran mağaza vitrininde kullanılacaksa, vitrinin ne kadar genişliğe ve uzunluğa sahip olduğu büyük önem taşır. İç mekan led ekran modelleri de işletmelerin tercihlerine göre hazırlanmaktadır. Satın alacağınız led ekranı, işletmenizin hangi alanında kullanacaksanız, boyutunun da kullanacağınız alanı çok daraltmayacak şekilde belirlenmesi önemli bir detaydır.

Satın Alınacak Led Ekranın Parlaklık Düzeyi

Led ekran satın alacak işletmelerin dikkat etmesi gereken özelliklerden birisi de, led ekranın parlaklık şiddetidir. Her işletme sahibi, led ekran için ayıracağı bütçeyi sonrasında led ekran aracılığıyla fazlasıyla geri kazanacağını bilmek ister. Led ekranların üstün görüntü performansı, hedef müşteri kitlesinin ilgisini çekmeyi başarır ve bu da dolaylı olarak işletmelerin satışlarının artmasına vesile olur. Satın alacağınız iç mekan led ekranlar hangi ebata ve fiyat kriterine sahip olursa olsun, mutlaka satın alacağınız firmaya parlaklık düzeyinin yeterli olup olmadığını sormanızda fayda var. Led ekranların parlaklık düzeyi, led ekran modellerine göre farklılık gösterir. Örneğin; dış mekan led ekranların parlaklık düzeyi, iç mekan led ekranlara göre daha fazla olabilmektedir. Çünkü dış mekan led ekranlar, gün ışığında da aktif olarak görüntüleme yapan ürünlerdir. İç mekan led ekranlarda ise parlaklık düzeyinin ortalama seviyede olması, hedef müşteri kitlesinin de gözünü yormayacağı için daha verimli bir sonuç almak mümkündür.

Enerji Tasarruflu Led Ekranlar

Satın alınacak led ekranların enerji tasarruflu olması işletmeler için de oldukça önemli bir detaydır. Led ekranların düşük enerji kullanımlı olması, led ekranların aralıksız çalıştığı göz önünde bulundurulduğunda büyük önem taşır. Şayet markalar enerji tasarrufu olmayan ürünler tercih ederlerse, fatura tarafında yüksek maliyetlerle karşılaşmak durumunda kalabilirler. Tüm bu detaylar göz önünde bulundurularak led ekranlar satın alınmalıdır. Led ekranlar aktif reklamcılık imkanı sunduğu için günün her anında markanızın göz önünde yer almasını sağlar. Bu da satışlarda olumlu geri dönüt sağlaması açısından önemli bir özelliktir. Yan yana getirilen led ekran panelleri sayesinde devasa boyutlarda da kurulumu sağlanan led ekranlar, dış etkenlere karşı dayanıklı olması ve dolayısıyla da uzun ömürlü olması yönüyle avantajlı ürünlerdir. Günümüzde mağazacılık sektöründe de sıklıkla karşımıza çıkan iç mekan led ekranlar, yüksek görüntü kalitesi ve üstün performansıyla insanların dikkatini çekerek başarılı bir reklamcılık imkanı sunar.

Teknoloji Makaleleri