Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

IDC BT Güvenliği Konferansı

16 Şubat 2016 @ 08:00 - 17:15

Türkiye’deki BT Güvenliği, kurumların BT güvenliğinin gerekliliğini anladığı ancak aynı zamanda optimum seviyeye ulaşmanın ya da ideal bir BT güvenliği duruşu sergilemenin ciddi zorluklar içerdiği bir durum sergilemektedir. Bölgedeki tehdit ortamının değişkenliği, sadece normal kötü amaçlı yazılımlar açısından değil, aynı zamanda aktivist olayları ve gelişmiş inatçı tehlikeler açısından da artmaya devam ediyor.

Bu karmaşıklığa bir de yönetim, beceri ve uygulama açısından sorunlar yaratan bulut, büyük veri, mobil ve sosyalden oluşan “üçüncü platform” teknolojilerinin eklendiği düşünülürse; artık hem işletmelerin hem de BT departmanlarının, yeni teknolojilerle birlikte üstlendikleri dönüşümle başa çıkmaları ve bu dönüşümün çalışanlarını, süreçlerini ve mevcut güvenlik duruşlarını nasıl etkileyeceğini analiz etmeleri gerekiyor. Aynı zamanda bunun üzerine her geçen gün artan dahili ve harici yönetim ve yönetmelikler baskısı ekleniyor.

BT departmanlarının artık bulutu benimsemesi, her geçen gün sayıları artan ve yönetilmesi gereken mobil cihazlar, üretilen bilgi sayısındaki artış ve sosyal medya kullanımı yönetiminin zor olduğu gerçeğinin neden olduğu sıkıntılarla baş etmek zorunda. Şirketler şu ana kadar dönüşümsel teknolojilerin benimsenmesinin neden olduğu sıkıntılara göğüs gerebilecek daha dinamik güvenlik politikaları yaratmaya hiç bu kadar ihtiyaç duymamışlardı.

BT Güvenlik karmaşası, kurumların mevcut teknoloji ile yeni teknolojik yatırımlar arasında bir denge yakalamaya çalıştıkları bu dönemde ciddi bir zorluk olmaya devam edecektir. Türkiye’deki şirketlerin maliyetlerini dengeleme, varlıklarını koruma ve kurum içerisinde yeni çözümler yaratma çabalarının yanı sıra mevcut BT güvenliği yatırımlarını da gözden geçirmeleri gerekiyor.

Detaylar

Tarih:
16 Şubat 2016
Saat:
08:00 - 17:15
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
Website:
http://idc-cema.com/eng/events/62613-idc-it-security-roadshow-2016/registration?g_clang=TR&c_active=eventSidebarComponent

Organizatör

IDC

Mekan

Wyndham Grand Levent
İstanbul, Türkiye + Google Haritalar