Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Smart City Expo İstanbul

1 Haziran 2016 @ 09:00 - 3 Haziran 2016 @ 17:00

Türkiye’nin büyüyen ve yatırım yapan yapısı ile ulusal ve uluslararası arenada en büyük yüzlerinden birine sahip olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dünya’nın bu alanda en önde gelen şirketlerinden  Fira Barcelona’nın da işbirliği ile 1-3 Haziran tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde, Uluslararası Smart City Expo İstanbul (İstanbul Akıllı Şehir Kongre ve Fuarı) etkinliğini gerçekleştirecek.

Akıllı Şehircilik İçin 10.000 Profesyonel 3 Gün Bir Arada

Yenilikçi, çevre dostu, çözüm odaklı, daha yaşanabilir bir kent yaşamı üzerine yapılan çalışmaların tümünü kapsayan “Smart City” (Akıllı Şehir), akıllı şehir alanında çalışmalarda bulunan, yatırımlar yapmak isteyen yerel ve küresel kesimleri bir araya getirecek. Uluslararası Smart City Expo İstanbul Kongre ve Fuarı’nda dünyanın önemli şehir ve şirketleri kendi yenilikçi çözümlerini sunma imkânı elde edecek. Bu kapsamda 10.000 yönetici ve profesyonel 3 gün boyunca bir arada olacak.

150 Belediye Smart City’de!

Uluslararası Smart City Expo İstanbul Kongre ve Fuarı’na yurtdışı ve ulusal düzeyde, nüfusu 100.000’i aşan,150’nin üzerinde Belediye Başkanı ve heyetleri konuşmacı ve katılımcı olarak yer alacak.

Dünya Şehirlerinin Aklı Nereye Gidiyor!

Kentsel gelişim ve teknoloji konularının 3 gün boyunca 80’in üzerinde konuşmacı tarafından detaylı olarak ele alınacağı Smart City Expo İstanbul’da düzenlenecek oturumlarda, akıllı şehirler alanında dünyadaki en son gelişmeler ve bu gelişmelerin yönü hakkında fikir paylaşımları gerçekleştirilecek.

Şehirlerin Şehirlerle Buluşma Noktası

Dünya’nın ve Türkiye’ nin önemli şehirleri ve şirketlerinin katılım sağlayacağı, şehirlerin şehirlerle buluşma noktası olarak ifade edilen Uluslararası Smart City Expo İstanbul Kongre ve Fuarı‘nda 200’e yakın şehir ve ilgili firmalar en son yenilikçi çalışmalarıyla yer alarak, yeni iş kanalları kurulması, mevcut iletişimin geliştirilmesi konularında doğrudan iletişim kurma imkanına sahip olacaklar. Bu çerçevede arz talep noktası oluşturularak sektörel anlamda çözüm üreten şirketlerin ülkemizin katma değerli ürün gelişimi ve ihracatına olan etkilerinin artırılması hedeflenmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde  Kültür A.Ş. tarafından organizasyonu yürütülen Uluslararası Smart City Expo İstanbul Kongre ve Fuarı, UCLG (United Cities and Local Governments) Türkiye Belediyeler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından da desteklenmektedir.

Organizasyona Türkiye başta olmak üzere Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Balkan ülkelerinden üst düzey katılım sağlanacaktır.

Detaylar

Başlangıç:
1 Haziran 2016 @ 09:00
Bitiş:
3 Haziran 2016 @ 17:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
Website:
http://www.smartcityexpoistanbul.com/

Organizatör

Kültür A.Ş.

Mekan

Haliç Kongre Merkezi
İstanbul, Türkiye + Google Haritalar