Ana Sayfa Haberler Tuğrul Cora, UiPath Türkiye Genel Müdürü olarak atandı

Tuğrul Cora, UiPath Türkiye Genel Müdürü olarak atandı

UiPath-Tugrul-Cora-globaltechmagazineTuğrul Cora, 25 yılı aşkın satış ve üst düzey yöneticilik deneyimiyle, UiPath Türkiye pazarındaki hızlı büyümesini sürdürmesi amacıyla Türkiye’deki ekibe liderlik edecek.

Dünyanın lider Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) ve Yapay Zekâ şirketi UiPath, Tuğrul Cora’yı bir senedir yürüttüğü Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika İş Ortaklıkları Direktörlüğü’nden sonra Türkiye Genel Müdürü olarak atadığını duyurdu.

UiPath, Türkiye’de faaliyete geçtiği Ekim 2018’den bu yana 75’ten fazla kurumsal müşteriye ulaştı ve bu rakama her ay yenilerini ekliyor. UiPath’in dijital dönüşümlerini hızlandırarak verim ve üretkenliklerini artırdığı müşterileri arasında Türkiye’nin en büyük bankaları, sigorta şirketleri, üretim, perakende, telekomünikasyon, enerji ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren büyük kuruluşlar ve Türkiye’nin en büyük kamu kurumları yer alıyor.

UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, açıklamasında “Bir yıldan daha kısa bir süre içinde, deneyimli ekibimiz ile Türkiye’de birçok büyük kurumu Robotik Süreç Otomasyonu ve Yapay Zekâ teknolojileriyle buluşturduk. Tuğrul Cora’nın başarılı kariyeri boyunca teknoloji ve telekomünikasyon sektörünün lider kurumlarında edinmiş olduğu derin tecrübesiyle, UiPath’in ‘Öncelik Otomasyon’ yaklaşımını pazara sunarak, yakaladığımız bu hızlı büyümeyi daha da ileriye götüreceğine inanıyor ve kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. Müşteri odaklı yaklaşımımızla, müşterilerimizin dijital dönüşüm yolculuklarını hızlandırmaya ve hedefledikleri iş sonuçlarını elde etmelerine yardımcı olmaya kararlıyız” dedi.

UiPath Türkiye Genel Müdürü Tuğrul Cora açıklamasında “Geleceğin işyerini yeniden şekillendiren deneyimli ve yetkin bir ekibe liderlik edecek olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. UiPath’in kurumlara sunduğu Robotik Süreç Otomasyonu ve Yapay Zekâ teknolojileri sayesinde kurumlar, hız ve verimlilik artışı sağlıyor, hataları ortadan kaldırıyor, ortaya çıkan ilave iş gücü sayesinde çalışanları daha katma değerli işlere yönlendirerek hem müşteri memnuniyetini hem de çalışan motivasyonunu artırıyor ve bu sayede Dünya ile çok daha etkin bir şekilde rekabet ediyorlar” dedi.

UiPath Hakkında

UiPath, ‘Öncelik Otomasyon’ dönemine liderlik ediyor. Bu kapsamda, ‘Her Çalışana Bir Robot’ yaklaşımını ve herkesin ücretsiz eğitime erişim hakkını destekliyor ve kapsamlı iş ortaklıklarıyla robotların Yapay Zekâ ve Makine Öğrenimi (Machine Learning) algoritmalarıyla yeni beceriler edinmelerini sağlıyor. UiPath, Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) ve Yapay Zekâ teknolojileri ile özel ve kamu kurumlarının tekrar eden karmaşık süreçlerinin otomasyonunu sağlayarak verimliliklerinin artmasını, müşteri deneyimlerinin ve çalışanlarının iş memnuniyetinin yükselmesini sağlıyor.

Şirketlerin çeşitli kriterlerle karşılaştırıldığı Comparably kuruluşunun kısa süre önceki açıklamasına göre çalışmak için en mutlu iş yeri sıralamasında 6’ıncı ve büyük işletmeler arasında en iyi kurum kültürüne sahip 11’inci kurum olarak seçilen UiPath, dünya çapında en hızlı büyüyen ve en yüksek değerlemeye sahip Yapay Zekâ şirketlerinden birisidir.