Ana Sayfa Haberler Hızlı veriye, güvenli ve kesintisiz erişin

Hızlı veriye, güvenli ve kesintisiz erişin

zyxel_globaltechmagazineInternet teknolojilerinin hızla gelişmesi ile birlikte, kurumlar ve bireyler için her yerden ulaşılabilir yüksek hızlı ve kesintisiz internet erişimi, artık ihtiyaçtan çok bir zorunluluk haline geldi. Hızla artan internet kullanıcı sayısı ile birlikte erişimin daha da yaygınlaştırılması ve herkesin kolayca erişebileceği fiyat seviyesine inmesi daha da büyük önem kazanıyor. İletişim ve internet teknolojilerindeki gelişimleri yakından takip eden ve bu alanda öncü ürün ve çözümler geliştiren ZyXEL, kullanıcılara uygun maliyetle yüksek hızda internet erişimi sağlayan, geleceğin teknolojisi ile uyumlu ADSL2+ ve VDSL2 destekli modemi VMG1312-B10A ürününü piyasaya sundu.
VMG1312-B10A ile geleceğin teknolojilerini bugünden  deneyimleyin, yüksek hızın keyfini sürün !

Yüksek performansa sahip yeni VMG1312-B10A Kablosuz ADSL2+ /VDSL2 modem, sahip olduğu VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line – Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı) özelliği ile kullanıcılara üst düzey bir internet bağlantı keyfi vaat ediyor. Kullanıcılar VDSL2 sayesinde 100 Mbps’e kadar bağlantı hızına kavuşurken, 45 Mbps hızında dosya yükleme yapabiliyorlar. VMG1312-B10A aynı zamanda ADSL2 ve ADSL2+ bağlantı standartlarını da destekliyor. Bu yetenekleri sayesinde VMG1312-B01A operatör ve kullanıcılara, günümüz standartlarında yüksek bağlantı imkanı sunarken, gelecekte yapılacak olan altyapı ve hız terfisi değişikliklerine de hazır, uygun maliyetli bir çözüm olarak konumlanıyor.

Triple-Play servislerine hazırlıklı olun

Geniş bant internet erişiminin gittikçe yaygınlaşması ile birlikte operatörler abonelerine çok daha farklı servisleri sunabilir hale geliyorlar. Yüksek hızda veri bağlantısı sayesinde veri, ses ve görüntü iletişiminin internet üzerinden verilmesini sağlayan bu teknoloji, “Triple Play” olarak (Üçlü Oyun) biliniyor.  VDSL2 sayesinde kullanıcılar evlerinde ve ofislerinde, yüksek bant genişliğinin yaygınlaşması ile birlikte daha çok duyulmaya başlanan “Triple Play”  ile veri, ses ve görüntüye yüksek kalitede ulaşabiliyorlar. VMG1312-B10A Kablosuz ADSL2+ /VDSL2 modem, kullanıcılarına bu ayrıcalıkların yanı sıra, online oyunları kesintisiz oynama ve yüksek performans ile HD kalitesinde video seyretme fırsatı veriyor.

3G Modeminiz üzerinden yedek alın, dosya paylaşın

VMG1312-B10A üzerinde bulunan USB portu sayesinde kullanıcılar, hem yerel ağ içerisinde hem de internet üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde dosya paylaşımı gerçekleştiriyorlar. USB portu üzerine takılacak olan USB bellek ya da USB arabirime sahip bir sabit disk içerisindeki dosyaları, kullanıcı dostu arabirim üzerinden yapabilecekleri tanımlamalar ile internet üzerinden, ya da yerel ağdaki kullanıcı ve cihazların tamamına paylaşarak bir dosya paylaşım servisi olarak kullanabiliyorlar. USB portu aynı zamanda 3G bağlantılarının Wi-Fi ağ üzerinden paylaşılabilmesine de imkan tanıyor. Böylece kullanıcılar bir 3G USB modemi VMG1312-B10A üzerine takarak ağ üzerinden paylaştırabiliyor, kullanıcı arabirimi üzerinden bağlantı kısıtlamaları yapabiliyorlar.

Gizli anten tasarımı ile yüksek hızda kablosuz bağlantı

Yeni VMG1312-B10A, kablosuz bağlantılar için yüksek veri hızlarını destekleyen 802.11n teknolojisini destekliyor. 802.11n bağlantı modu sayesinde 300 Mbps veri hızında kablosuz bağlantıların yapılabilmesine imkan veren VMG1312-B10A, özellikle kapalı ortamlarda sinyal çakışması, ölü bölge gibi sıkıntıların yaşanmadan kaliteli ve sürekli bağlantılar yapılabilmesini sağlıyor. Dahili anten tasarımı sayesinde dışarıdan anten görüntüsü vermeyen VMG1312-B10A bu sayede her mekanda rahatlıkla kullanılabilecek şık bir görüntü sunuyor. Yeni modem aynı zamanda eski teknoloji tüm cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilmek için IEEE 802.11 b/g/n sertifikalı tüm cihazlar ile bağlantı sağlayabiliyor.
VMG1312-B10A üzerinde yüksek hızda kablolu bağlantıların sağlanabilmesi için 4 port 10/100 Mbps Ethernet portu bulunuyor.

Güvenlik, işlevsellik ve eğlence bir arada

DLNA multimedya sunucu özelliği ile akıllı TV, konsol ve PC’lerde video, müzik ve resim dosyalarını oynatarak kullanıcılara keyifli dakikalar yaşatan modem; güçlü SPI Firewall koruması ile güvenliği ön planda tutanlara, veri, video ve ses uygulamaları için gelişmiş servis önceliği yönetimi ile de işlevselliği tercih edenlere hitap ediyor. Cihaz aynı zamanda desteklediği PPTP VPN protokolü ile benzerlerinde çok fazla bulunmayan bir güvenlik opsiyonunu da beraberinde getiriyor.

 Kolay yapılandırma, enerji tasarrufu ve kalite desteği

Ürünün diğer gelişmiş özellikleri arasında; kullanıcıların kablosuz ağ güvenliğini kolayca sağlamaları için gerekli olan WPS’in (Wi-Fi Protected Setup) kolay ve hızlı kablosuz güvenlik yapılandırılması, kablosuz bağlantının açık /kapalı olacağı saatleri belirlemeyi sağlayan zamanlama ayarı yer alıyor. Enerji tasarrufu konusunda çok hassas olan dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, kablosuz özelliği devre dışı bırakabilen WLAN On/Off butonunu bir standart olarak kullanıcılarına sunuyor. Yeni tasarımı ile modern ev ve ofis dekorasyonuna renk katan, evdeki diğer elektronik cihazlarla da mükemmel bir uyum sergileyen ürün, QoS (Quality of Service) ve uzak yönetim desteği ile geliyor.