Perşembe, Şubat 29, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Apple Sonunda Kabul Etti

apple_globaltechmagazineSony geçen hafta online olarak da vizyona soktuğu filmi Interview (Mülakat) için Apple’ın kapısını çalmış, şirket filmi iTunes’ta gösterime sunmayı reddetmişti. Ancak Apple fikrini değiştirerek Sony’nin bu teklifini kabul etti.

15 MİLYON DOLAR HASILAT

YouTube, Google Play ve Xbox üzerinden para ödendikten sonra online olarak izlenebilen filmin kısa süre içinde online izleyiciler sayesinde 15 milyon dolarlık bir hasılat elde ettiği bildirildi.

RESMİ AÇIKLAMA HENÜZ YAPILMADI

Söz konusu gecikmenin nedeni hakkında iki taraftan da henüz resmi bir açıklama gelmedi. ABD medyasının Apple yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, gecikme iTunes’un Noel boyunca yoğun olması gibi lojistik aksaklıklardan dolayı meydana geldi.

FİLM NOEL’DE VİZYONA GİRMİŞTİ

Filmin yapımcısı Sony Pictures, Kuzey Kore liderine suikasti konu alan komedi filmi yüzünden siber saldırıya uğramış ve filmin gösterime gireceği tarihi ertelemişti. Gecikmenin ardından filmi Noel’de vizyona sokan Sony, filmin sadece ABD’de online olarak da gösterime girmesine izin vermişti.

KUZEY KORE – ABD GERGİNLİĞİ

Kuzey Kore’nin tepkisini çeken film, ABD ve Kuzey Kore arasında gerginliğe sebep olmuş, ABD tarafı Sony Picture’ın Kuzey Kore destekli bir grup tarafından hack’lendiğini açıklamıştı.

Teknoloji Makaleleri