Perşembe, Temmuz 18, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

VMware’dan 2014’te Rekor Büyüme

LOGO12014 yılının dördüncü çeyrek ve yıl sonu finansal sonuçlarını açıklayan VMware, yıl bazında ilk defa 6 milyar dolar ciro sınırını aştı.

Sanallaştırma ve bulut altyapısının lideri VMware, 2014 yılı dördüncü çeyrek ve yıl bazındaki finansal sonuçlarını açıkladı. Yıllık ciro artışı yüzde 16 olarak gerçekleşirken toplam ciro 6,04 milyar dolara ulaştı. AirWatch, bulut yönetimi, NSX, hibrit bulut ve Virtual SAN gibi yeni ürün ve hizmetler sayesinde ciddi bir müşteri kazanımı sağlayan VMware, yıl bazında beklenenin üzerinde büyüme yakaladı. 2014 yılı dördüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artış göstererek 1,7 milyar dolara ulaşan ciro rakamı, sabit değer bazında ise yüzde 16’lık bir artış yakaladı.

“2015’te müşterilerimize daha fazla katma değer yaratacağız”

VMware CEO’su Pat Gelsinger kurumların VMware ile beraber çalışmaya devam etmesinin herhangi bir uygulamayı lokasyon bağımsız olarak güvenlik, rahat kullanım ve uygunluktan ödün vermeden hızlı ve otomatik olarak ulaşabilmeleri için önerdikleri yeni model BT’den kaynaklandığını belirtirken sözlerini şöyle sürdürdü: “2014’te, ilk kez 6 milyar dolar ciro sınırını geçtik ve 2015’te müşterilerimize tarihimizin en güçlü ürün, hizmet ve çözüm portföyümüzle daha fazla katma değer yaratmayı dört gözle bekliyoruz.”

VMware CFO ve COO’su Jonathan Chadwick de dördüncü çeyrekte sabit değer bazında yüzde 16’lık ciro artışından ve çeyrek ve 2014 yılı finansal sonuçlarının beklentilerinin üzerinde gerçekleşmesinden dolayı çok memnun olduğunu belirtti. Jonathan Chadwick sözlerini şöyle sürdürdü: “Yepyeni ezber bozan ürün ve hizmet portföyümüz, kayda değer müşteri artışımızda ve 2015’teki güçlü büyümemizin arkasındaki en önemli güç olacak. Ek olarak 1 milyar dolarlık hisse geri alımı yaptığımızı duyurmaktan da memnuniyet duyuyorum. Bu VMware’in önündeki fırsatların farkında olduğumuzu da kanıtı niteliğinde.”

Son dönemde öne çıkanlar ve stratejik duyurular

– VMware AirWatch , dünya çapında 15 bin müşteriye ulaşarak en yakın rakibinin neredeyse iki katına ulaştı ve AirWatch Şirketlere Özel Mobilite Yönetimi 2014’ün önde gelen sektör analiz raporlarında “Lider” ya da eş anlamlı kelimelerle nitelendirildi.

– Güçlü yükselişini devam ettiren VMware’in, yazılım tanımlı veri merkezleri için ağ sanallaştırma ve güvenlik platformu olan VMware NSX’i 400’ün üzerinde müşteriye sahip.

– VMware, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki VMware ile çalıştırılan veri merkezlerinin yanında yakında dünya çapındaki büyümesini Avustralya ile genişleteceğini duyurdu. Ek olarak 20 Ocak’ta yeni felaket kurtarma becerileri, yeni gelişmiş ağ becerilerini de içeren VMware vCloud Air’e yapılan güncelleştirmeler ve vCloud Air Virtual Private Cloud OnDemand’in genel satışa çıkmasının duyurusu gerçekleştirildi.

– VMware geçtiğimiz çeyrekte NetApp, HP ve Hitachi Data Systems ile yaptıkları işbirliği ile EVO:RAIL iş ortakları sayısını 9’a çıkardı.

– VMware, hibrit bulut için inşa edilmiş bulut yönetim platformu olan VMware vRealize Suite 6’ya yapılan dikkate değer bir güncellemeyi de içeren yeni vRealize Cloud Management çözümlerinin genel satışa çıktığını duyurdu. Bu çözümler BT’nin yönetimini basitleştirip otomatikleştirirken kurumlara da bir hizmet olarak BT’yi sağlama yolculuklarında da yardımcı oluyor.

– VMware’in 32 binin üzerinde kayıtlı katılımcıyı ağırladığı VMworld 2014 veVMworld 2014 Europe’un ardından, Asya – Pasifik Bölgesi’nde altı ülkede 31 bin 500 katılımcının yer aldığı VMware vForum müşteri ve iş ortağı konferanslarını gerçekleştirdi.

Teknoloji Makaleleri