Pazartesi, Nisan 15, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Üst Üste İki Yıldır Yılın Serisi Ödülünü Kazanıyor

samsung_globaltechmagazineSamsung Electronics, 2015 Buyers Laboratory (BLI) Kış Ödülleri’nde Tek Renkli Yazıcı / Çok İşlevli Yazıcı Yılın Serisi Ödülü’nü üst üste ikinci yıl kazandığını ve ayrıca beş Üstün Başarı Ödülü’ne layık görüldüğünü açıkladı.

Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Bölüm Direktörü Tansu Yeğen ödüllerle ilgili olarak şunları söyledi: “Samsung hem verimliliği artıran, hem de tüketicilerimize maliyet avantajı sunan yazıcı çözümleri geliştirmek için yoğun bir çalışma yürütüyor. BLI’ın müşterilerimizin yüksek beklentilerini karşılayan yenilikçi ürünler yaratmaya yönelik çabalarımızı takdir etmesi bizi çok sevindirdi ve onurlandırdı.”

Samsung’un güçlü ve güvenilir performansı ödüllendirildi

Samsung Electronics, prestijli Tek Renkli Yazıcı/Çok İşlevli Yazıcı Yılın Serisi Ödülü’nü üst üste ikinci yılında da kazandı. Samsung yazıcıları, enerji verimliliği, çevre dostu oluşu, kullanım kolaylığı ve üstün performansı ile ödüle layık görüldü.

Küçük ila Orta Ölçekli Çalışma Grupları kategorisinde NFC (Near Field Communication – Yakın Alan İletişimi) özelliğine sahip ProXpress C2620DW “Üstün A4 Renkli Yazıcı” ödülünü alırken, 2670FW da Çok İşlevli Yazıcı kategorisinin galibi oldu. MultiXpress M5370LX, “Büyük Çalışma Gruplarına Yönelik Üstün A4 Tek Renkli Çok İşlevli Yazıcı” kategorisinde ödüle layık görüldü.

BLI, modellerin dokunmatik ekranlı arayüzlerini, güçlü performanslarını ve sağladığı maliyet avantajını övdü. BLI Yazıcılar/A4 Çok İşlevli Yazıcılar Baş Analisti Marlene Orr şunları söyledi: “Piyasada bunu yapabilen ilk Çok İşlevli Yazıcılardan biri olan MX5370’de kontrol paneli için Samsung’un tablet teknolojisinden yararlanılmış ve böylece son derece kişiselleştirilebilir ve esnek bir cihaz yaratılmış. Buna bir de üstün performans ve orta ila yüksek hacimli kullanıcılar için düşük maliyet eklenince karşımızda ödülün kazananını buluyoruz.”

Kurumsal pazar için geliştirilen MultiXpress X4300, “Üstün 21 ila 30 sayfa/dakika hızlı A3 Renkli Çok İşlevli Yazıcı” ödülüne layık görüldü. BLI’ın A3 Fotokopi Makineleri/Çok İşlevli Yazıcılar İçin Ürün Editörü George Mikolay, şunları söyledi: “Samsung MultiXpress X4300LX 120.000 baskı testinde mükemmel bir güvenilirlik sergilediği gibi, pek çok rakibine göre daha iyi bir renkli yazdırma kalitesi de sunuyor. Cihaz ağırlıklı olarak siyah-beyaz çıktı alınan ortamlar için hem yazdırma, hem de kopyalama modlarında tüm jüri üyelerinden yüksek notlar aldı.”

Enerji verimliliği özelliklerinde liderlik

Samsung’un tek renkli çok işlevli lazer yazıcısı Xpress M2885FW, Samsung’un hem güçlü, hem de maliyet avatajı sağlayan yenilikçi ürünler geliştirmek konusundaki sürekli çabalarının sonucu olarak, “Enerji Verimliliğinde Üstün Başarı” ödülünü aldı. Bu model enerji tasarrufu sağlayan bir dizi özelliğiyle yıllık enerji tüketimini azaltarak da tüketicilere avantaj sağlıyor.

Buyers Laboratory Tarayıcılar ve Çevre Ürün Editörü Lisa Reider model için şunları söyledi: “BLI’da test ettiğimiz ürünler arasında ortalamaya göre yıllık enerji tüketimini yüzde 48 azaltan, yani neredeyse yarıya düşüren ürünlere nadiren rastlıyoruz. Önceki test sezonlarında beş BLI enerji verimliliği ödülü alan Samsung, enerji verimliliğine sahip cihazlar alanına hiç de yabancı değil. Xpress M2885FW, Samsung’un çevre stratejisinin mükemmel bir örneğini daha sunuyor.”

Teknoloji Makaleleri