Pazar, Mayıs 19, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Sony’den Yeni Nesil Vision Presenter

sony_globaltechmagazineGeçtiğimiz yıl sezgisel sunum çözümü Vision Presenter PWA-VP100’ü lanse eden Sony, yeni nesil Vision Presenter’ı ilk kez ISE 2015’te sergiliyor. Videolar, resimler ve PowerPoint® slaytları gibi tüm içeriğinizi tek bir ekranda bir araya getirerek parmaklarınızla kontrol edebileceğiniz büyük, göz alıcı, dinamik sunumlar oluşturan Vision Presenter 2.0, aynı anda hem sunum yerindeki hem de uzaktaki izleyiciler ile işbirliği yapmak ve etkileşim sağlamak isteyen kullanıcılar için en iyi çözüm oluyor.

Yeni sürüm birçok yeni özellik içeriyor: 

·    HDCP desteği; Blu-Ray oynatıcılar, PlayStation®4 (PS4™) ve diğer akıllı telefon, tablet ve PC cihazlara bağlantı seçeneklerini zenginleştiriyor

·      Çoklu ekran varyasyonları daha esnek çözümlere imkan sağlıyor: Tek ekran, 4K ekran, çift ekran, üçlü ekran ve kenar birleştirme, Vision Presenter 2.0 ile mümkün hale geliyor

·  İçerik Yansıtma, kaynak malzeme ve önizleme malzemesinin Vision Presenter ve mobil cihazlar arasında yansıtılabilmesini sağlıyor ve Vision Presenter herhangi bir Web malzemesine doğrudan bağlanabiliyor

Uzaktan bağlantı imkânı

Vision Presenter 2.0 ayrıca herhangi bir görüntülü konferans çözümüne bağlanarak uzaktan işbirliğini kolaylaştırabiliyor. Sony’nin SRG-300SE full HD PTZ  kamerasıyla IP H.264 video ve IP kontrol bağlantısı kurulabiliyor. Bu uzaktan bağlantı imkânı, sunumların konferans salonlarının geleneksel sınırlarının ötesinde etki yaratmasını sağlıyor; uzaktan katılımı kolaylaştırıyor ve Vision Presenter’ın çok çeşitli içeriği ortak bir ekranda nasıl birleştirebileceğine dair başka bir örnek sunuyor.

Tüm bu özellikler mevcut çözümü geliştirerek Vision Presenter’ın kullanımını daha da kolaylaştırıyor ve içeriğin dinamik şekilde paylaşılmasıyla sunumların izleyiciler için daha ilgi çekici olmasını sağlıyor. Sunumu yapan kişi ve izleyiciler açısından kullanılabilirliğe odaklanan bu yaklaşım, çözümü hem üniversiteler hem de kurumsal pazar için ideal bir seçenek haline getiriyor. Ayrıca çözümün tamamı tabletler ve PC’ler üzerinden kolayca çalıştırılabiliyor.

Çok yönlü ve dinamik sunum seçeneği

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa’nın Ürün Uzmanı Garry Cox, “Vision Presenter PWA-VP100, diğer görsel sunum seçeneklerinden çok daha fazla çok yönlülük ve dinamizm sunuyor. Basit paylaşım uygulamalarının aksine, daha fazla kaynak malzemenin bağlanmasına imkân tanıyor, çok çeşitli görüntüleme seçeneklerini destekliyor ve kolay kullanım sunuyor. Böylece sunumların geleneksel çözümlerde nadiren görülen bir etkileşime ve yaratıcılığa sahip olmasını sağlıyor.” şeklinde konuşuyor.

ISE’de sergilenecek Vision Presenter kurulumu, WUXGA ve WXGA projektörler kullanarak bir üçlü ekran projeksiyon çözümü gösterecek. Video içeriği farklı kaynak girişlerinden alınacak. Vision Presenter’ı uygulamalı olarak görmek için ISE’de 1-H120’deki Sony standını ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji Makaleleri