Bu hafta gündemdekiler

İlgili İçerikler

Qualcomm LTE’yi Lisanssız Spektruma Taşıyor

qualcomm_globaltechmagazineBir Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM) iştiraki olan Qualcomm Technologies, Inc., artan mobil talebini narşılamak için LTE’yi lisanssız spektrumu (LTE-U) kapsayacak şekilde genişletiyor. Şirket ayrıca, LTE teknolojisini en küçük hücresel çözümlere ve mobil cihazlar için RF alıcı vericilerine entegre ettiğini de duyurdu.  Qualcomm, aşırı yükleme şartları altında lisanssız spektrum dahilinde LTE-U ve Wi-Fi erişim noktalarının bir arada var olmalarını kanıtlayan kablosuz iletişim testinin başarıyla tamamlandığını da açıkladı. Qualcomm Technologies, bir dizi LTE-U gösterisi ile birlikte yeni çözümlerini 2-5 Mart tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde yapılacak Mobile World Congress’te sergileyecek.

Qualcomm Technologies, Inc. Başkan Yardımcısı ve CTO’su Matt Grob, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “İnternet, daha fazla cihazın bağlı olduğu ve yoğun veri paylaştığı yeni bir döneme girerken, mobil veri trafiğinde bin kat artışın getirdiği zorluklara maliyet açısından etkin şekilde hitap etme gereği de doğdu. Bunu gerçekleştirmek için daha fazla spektrum, mevcut spektrumun daha etkin kullanımı ve daha küçük hücrelerin birlikteliğine ihtiyacımız var. Qualcomm olarak işimiz, kapasiteyi artırmak için sektöre LTE ve Wi-Fi teknolojilerinin kullanımıyla mevcut tüm spektrumun en iyi şekilde kullanılması alanında destek olmaktır.”

Qualcomm Technologies, Inc. İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Neville Meijers ise şunları söyledi: “FSM99xx ailesi açık hava, kurumsal şirketler, küçük ve orta dereceli işletmelerin erişim noktalarına değer ve performansın yeni seviyesini sunmak için tasarlandı. Küçük hücre çözümlerine LTE-U teknolojisini eklememiz, operatörlerin mevcut mobil geniş bandı zenginleştirmesine ve kusursuz bağlantı deneyimleri sunmasına yönelik ek kapasite sağlayacak.”

Teknoloji Makaleleri