Ana Sayfa Haberler NEOVA Sigorta TÜRKKEP İle Yenilikçi Uygulamalara İmza Atıyor

NEOVA Sigorta TÜRKKEP İle Yenilikçi Uygulamalara İmza Atıyor

PrintTÜRKKEP ile işbirliği yaparak Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) kullanmaya başlayan NEOVA Sigorta, iş süreçlerini daha verimli, güvenli, düşük maliyetli ve hızlı yönetebiliyor. İşbirliği sonrasında ana faaliyet alanlarına odaklanma, müşteri memnuniyetini artırma olanağı gibi önemli kazanımlar elde eden NEOVA Sigorta, acenteleriyle evrak alış verişi maliyetlerini 8 birimden 1 birime indirdi. Evrak alış verişi süreçlerini saatler veya günler düzeyinden dakikalar ve saniyeler düzeyine indiren NEOVA Sigorta, TÜRKKEP’in sunduğu KEP ve diğer kurumsal çözümleri ve katma değerli hizmetleriyle sigorta sektöründe önemli yeniliklere imza atmayı hedefliyor.

Sigorta sektörü, şirketler, acenteler ve müşteriler arasında yasal geçerli yazışma yapılması ihtiyacının yoğun olduğu bir sektör olarak öne çıkıyor. TÜRKKEP, yetkili Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcı olarak, kurumsal KEP hizmetleri ve sigorta sektörüne yönelik özel çözümleriyle avantajlar sağlıyor. Acenteleri ile yazışmalarını hızlı, etkin ve güvenilir bir şekilde yapma ihtiyacı duyduklarını belirten NEOVA Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Karahançer, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) sistemini kullanarak yasal geçerli olarak yapılması gereken tüm yazışmalarını bütünleşik, hızlı ve tasarruflu bir şekilde yapabilmeyi, geleneksel yazışma yöntemlerinden kaynaklanan verimsizlikleri ve maliyetleri ortadan kaldırmayı, süreçleri hızlandırmayı ve böylece ana faaliyet alanlarına daha fazla odaklanmayı hedeflediklerini belirtti. TÜRKKEP ile işbirliği yaparak daha etkin bir şekilde iş süreçlerindeki hedeflerine ulaştıklarını aktaran Karahançer, KEP sistemi ile başta kağıt ve postalama ile ilgili masrafları önemli ölçüde azaltarak tasarruf etmelerinin önemli bir motivasyon kaynağı olduğuna dikkat çekti.

“TÜRKKEP, teknolojik ve süreç yönetimi açısından güvenilir bir iş ortağı”

TÜRKKEP’in sunduğu çözüm ve hizmetlerin, teknik ve yasal mevzuata uygunluğun ötesinde, büyük kurumların gereksinim duyduğu teknolojik üstünlüklerin yanında, mimaride ölçeklenebilirlik, kurum içi uygulamalar ile kolay entegrasyon, yüksek servis düzeyleri gibi özellikler içerdiğini söyleyen Karahançer, “NEOVA Sigorta olarak TÜRKKEP’i hem teknolojik hem de süreç yönetimi açısından güvenilir bir iş ortağı olarak görüyoruz. Yaptığımız değerlendirmelerden sonra TÜRKKEP’in KEP teknolojilerindeki deneyimi, yetkinliği ve uzmanlığı olduğunu ve büyük kurumsal yapılara uygun çözümler sunabildiğini gözlemledik. KEP sistemini temel işlevlerin ötesinde etkin bir şekilde kullanabilmek için ihtiyaç duyduğumuz ve ileride duyacağımız çözümleri sunmak konusunda esnek, geliştirilebilir ve kurumsal sistemlerimize entegre uçtan uca çözümler sağlayabildiğini değerlendirdik. Bu anlamda, teknolojik üstünlüklerin yanı sıra, uzun vadeli işbirliği için çok önem verdiğimiz, müşteri odaklılık, süreklilik, esneklik ve bütünleşik çözümler gibi önemli hizmet parametrelerini sunduğunu deneyimledik.” dedi.

Tüm acenteler için KEP adresleri TÜRKKEP’ten temin edildi

İşbirliği kapsamında, başlangıçta tüm acenteleri için KEP adreslerini TÜRKKEP’ten temin ettiklerini ifade eden Karahançer, sürecin devamı için şunları söyledi: “İş süreçlerimizi ve bu süreçleri karşılayan kurumsal sistemlerimizi TÜRKKEP kurumsal KEP çözümleriyle KEP sistemine entegre etmeyi, bugüne kadar geleneksel yöntemlerle yaptığımız birçok süreci aşamalı olarak güvenli ve hızlı iletişim temelinde yeniden yapılandırmayı hedefledik. Bu kapsamda KEP, E-İmza, E-Arşiv, KEP İş Akışı Çözümü, Toplu İmzalama Çözümleri, API, Web Servis ve HSM Cihazı gibi ileri teknolojiye sahip ürünler ile elektronik ortamda, yasal geçerli tüm yazışma ve evrak alışverişlerini TÜRKKEP çözümleri ve hizmetleri ile hayata geçirdik.”

Evrak alış veriş maliyetlerinde 8 kat tasarruf sağlandı

İşbirliği sonrasında en temel avantajlarının düşük maliyet ve yüksek işlem hızı olduğunu vurgulayan Karahançer, “Acentelerimizle evrak alış verişi maliyetlerimizi 8 birimden 1 birime çekerek, evrak alış verişi süreçlerini saatler veya günler düzeyinden dakikalar ve saniyeler düzeyine indirmiş olduk. KEP sistemi aracılığıyla yapılan yazışmalarda, iletişim hatalarından kaynaklanan ihtilaflar ortadan kalktı. Ayrıca KEP sistemi çevreci bir teknoloji olduğu için, sosyal sorumluluk hedeflerimiz doğrultusunda çevreye ve ortak geleceğimize daha fazla katkıda bulunma fırsatını elde ettik. Bir yandan tasarruf ve hız, diğer yandan da acente ve müşterilerimizle olan iletişim ve etkileşimde KEP sisteminin sunduğu potansiyelin heyecan verici olduğunu düşünüyoruz. TÜRKKEP’in sunduğu KEP ve diğer e-dönüşüm çözüm ve hizmetlerinden destek alarak, sigorta sektöründe önemli yeniliklere imza atmayı hedefliyoruz.”

İşbirliği ile artan müşteri ve iş ortakları memnuniyeti

KEP sistemini kurumlar ve bireyler açısından e-dönüşüm sürecinin önemli bir parçası olarak gördüklerini dile getiren Karahançer, sözlerini şöyle tamamladı: “KEP sistemi ve TÜRKKEP’in sunduğu teknolojik olanaklar birlikte değerlendirildiğinde, iş süreçlerimizin daha verimli, daha güvenli, düşük maliyetli ve hızlı yönetilebildiğini görüyoruz. Bu avantajlar bize, ana faaliyet alanımıza odaklanma, müşteri ve iş ortaklarımızın memnuniyetini artırma olanağı sağlıyor. KEP sistemi ve sunulan bütünleşik çözümler sayesinde, iş yükümüzde önemli bir azalma olacağını öngörüyoruz. Bu da bize esas görevimize odaklanma ve daha iyi hizmet sağlamamıza olanak tanıyor.”

TÜRKKEP, 7/24 müşteri desteği ve yerinde KEP hizmetiyle fark yaratıyor

KEP sistemi sayesinde bir elektronik postada gönderen ve alan taraflarının kim olduğunun bilinmesinin mümkün olduğunu ve alıcıya iletim zamanının bildirilerek gönderilen ileti içeriğinin yoldayken veya daha sonradan değiştirilmediğinin kesin olarak tespit edilebildiğini kaydeden TÜRKKEP Genel Müdürü Yüksel Samast, Neova Sigorta ile gerçekleştikleri işbirliği hakkında şu değerlendirmede bulundu: “TÜRKKEP’in sağladığı kurumsal KEP hizmetleri ve çözümleri, kurumlara büyük kolaylık, rahatlık ve verimlilik getiriyor. Yazışmalarının ve belge paylaşımlarının yasal geçerli şekilde yapılmasına ihtiyacın yüksek olduğu sigorta sektörü, TÜRKKEP’ten aldıkları bir KEP hizmetleri ve çözümleri ile verimlilik, tasarruf, hız, kolay yönetebilirlik gibi birçok fayda elde ediyor, doğanın korunmasına büyük destek veriyor. Kurumsal KEP çözümlerimiz ve hizmetlerimiz, tüm Türkiye’de yaygın bayi ve hizmet ağımız, müşterinin yerinde KEP ve e-imza başvurularının alınması ve e-imza teslimi gibi avantajlı hizmetlerimiz, 7/24 müşteri destek hizmetlerimiz ile müşteri odaklı hizmetlerimizle tüm sorulara uygun çözümler sunması ve yerinde KEP kaydı yapabilmemiz bizi farklı kılıyor. Çok önem verdiğimiz ülkemizin e-dönüşüm sürecine yasal geçerli ve güvenli e-hizmetlerimiz, kaliteli ve katma değerli çözümlerimizle katkı sağlamaya büyük gayretle ve heyecanla devam edeceğiz.”