Pazartesi, Nisan 15, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

TAG Heuer Google ve Intel İsviçre Akıllı Saatinde İşbirliğine Gittiklerini Açıkladı

intel_globaltechmagazineTAG Heuer, Google ve Intel, gücünü Android Wear ve Intel teknolojisinden alan bir İsviçre akıllı saati piyasaya sürmek üzere işbirliğine gittiklerini duyurdu. İsviçreli saat yapımcıları ile Silikon Vadisi arasında yeni bir işbirliği döneminin başladığını gösteren anlaşma, her bir şirketin lüks saat yapımı, yazılım ve donanım konusundaki tecrübelerini bir araya getiriyor.

TAG Heuer, Google ve Intel arasında gerçekleştirilen işbirliği, Baselworld etkinliği çerçevesindeki basın toplantısında resmi olarak duyuruldu. Duyuruya TAG Heuer CEO’su ve LVMH Grup Saat Bölümü Başkanı Jean-Claude Biver, TAG Heuer Genel Müdürü Guy Sémon, Android Wear’dan sorumlu Google Mühendislik Direktörü David Singleton, Intel’in Yeni Cihazlar Grubu Genel Müdürü ve Kurumsal Başkan Yardımcısı Michael Bell ve Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül ildeniz katıldı. Bu şirketler, İsviçre’nin La Chaux-de-Fonds’da yer alan Saat Vadisine Kaliforniya’daki Silikon Vadisi’nden inovasyon, yaratıcılık ve tasarımı getirerek, hem lüks hem de eşsiz bağlantısıyla kullanan kişinin günlük yaşamına doğrudan etki edecek bir ürün yaratacaklar.

Intel teknolojisi giyilebilir teknolojilerde küresel bir güç haline geliyor

TAG Heuer CEO’su ve LVMH Grup Saat Bölümü Başkanı Jean-Claude Biver, “İsviçre saat üretimi ve Silikon Vadisi, saat üretiminin güçlü itibarıyla teknolojik inovasyonun evliliğidir. İşbirliğimiz zengin bir sinerjiyi barındırmasının yanı sıra tam anlamıyla kazan-kazan modelini getiriyor. Bu üç şirketin potansiyeli inanılmaz derecede büyük” dedi.

TAG Heuer Genel Müdürü Guy Sémon ise şunları ekledi: “İsviçre saatlerinin kalitesi tüm dünyada biliniyor. Bu kalite, yaratıcı teknoloji ve Android Wear platformunu kullanan ve Intel teknolojisini temel alan Intel ile Google gibi iki küresel güç ile birleştiğinde, endüstrideki teknolojik evrimin başladığını görebiliyoruz. Bugün bu sürecin önemli bir üreticisi olan TAG Heuer olarak gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum.”

Android Wear’dan sorumlu Google Mühendislik Direktörü David Singleton, şu noktaları vurguladı: “Güzelliği teknoloji ile bir araya getiren İsviçre saati, bazıları Google’da da görev alan dünya çapındaki mühendisler ve sanatçılara nesiller boyu ilham verdi. TAG Heuer ve Intel ile birlikte çalışarak, duygu ve inovasyonun eşsiz bir harmanını lüks pazara taşıyacak olmaktan heyecan duyuyoruz. Android Wear platformunu kullanarak birlikte daha iyi, daha güzel ve daha akıllı saatler hayal edebiliriz.”

Intel Yeni Cihazlar Grubu Genel Müdürü ve Kurumsal Başkan Yardımcısı Michael Bell, ise şu şekilde konuştu: “İnsanların işine daha fazla yarayacak ve değer katacak teknoloji deneyimi yaşatmak üzere çalışan Intel, bu kolektif girişimin giyilebilir teknolojide ilham vereceğinden emin. TAG Heuer ve Google ile yapılan işbirliği, akıllı saat kategorisini üst seviyeye çıkartacak kendine has akıllı saatiyle Intel’in giyilebilir teknoloji vizyonunu gerçeğe dönüştürmeye yaklaştıracak.”

Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül ildeniz ise Intel’in uzun yıllardır giyilebilir teknolojiler alanında ciddi yatırımlar yaptığını dile getirirken sözlerini şöyle sürdürdü: “Giyilebilir teknolojilere yaptığımız tüm yatırımda kişinin kendi tarzına uygun, moda eğilimlerini göz önünde bulunduran ürünler geliştirmek önceliğimiz. Bu stratejimiz de moda ile teknolojinin entegrasyonuyla çizdiğimiz bu yolda bizi farklılaştırıyor. Bugün duyurduğumuz işbirliği ile giyilebilir teknolojilerde gücümüze güç katmış bulunuyoruz. Google ve TAG Heuer gibi alanında lider şirketler ve Intel’in üstün teknolojisi ve giyilebilir vizyonunun bir araya gelmesiyle bu alanda devrim yaratacak bir adım atmış olmaktan gurur duyuyorum.”

Teknoloji Makaleleri