Pazar, Haziran 23, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Dünya Devi Veri Yönetim Şirketi Informatica Türkiye’de

Informatica_logoDünyanın bir numaralı bağımsız veri entegrasyon yazılımı sağlayıcısı olan Informatica, özellikle finansal hizmetler, telekomünikasyon, hızlı tüketim, üretim ve perakende alanlarında daha geniş kapsamlı hizmet vermek üzere Türkiye’de ofis açtı.

Dünyanın bir numaralı veri entegrasyon yazılımı sağlayıcısı olan Informatica, küresel büyüme stratejisi çerçevesinde, Türkiye’deki varlığını genişletmek üzere Türkiye ofisini açtı.

ABD’de merkezi bulunan ve Avrupa’da 1997 yılından bu yana faaliyet gösteren Informatica, küresel büyüme stratejisi çerçevesinde; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi’nde 14 ülkede faaliyet gösteriyor. Informatica Güney Avrupa Bölgesi Satış’tan Sorumlu Başkan Yardımcısı Emilio Valdes, İstanbul’da ofis açma kararlarını şöyle açıkladı: “EMEA büyüme planlarımız ve Türkiye’deki varlığımızı genişletmek üzere İstanbul’da bir ofis açtık. EMEA bölgesinde ve özellikle Türkiye’de Veri Yönetimi alanındaki yatırımlardaki artış, bizim yatırım kararımızda da etkili oldu. Verideki bu artış sürdükçe, verinin yönetimi için biz de çalışmalarımızı artırma doğrultusunda yeni yatırımlar yapıyoruz. Bugün Informatica’nın EMEA bölgesinin gelişen ülkesi Türkiye’de ofis açması, veri yönetiminde dünya lideri olarak sürdürdüğümüz başarıyı kanıtlamaktadır. Bu yatırımımız, bugüne kadar Türkiye’de çözüm ortağımız olan KOMTAŞ Bilgi Yönetimi ile birlikte müşterilerimize sunduğumuz hizmet kapsamımızı genişleterek sürdüreceğimizi gösteriyor. Hizmetlerimize olan talebin artışı, bölgedeki müşterilerin de -bilgi potansiyelini doğru kullanmanın yarattığı rekabet avantajının farkına vardıklarını- ortaya koymaktadır. Informatica olarak, KOMTAŞ Bilgi Yönetimi aracılığı ile halihazırda Türkiye’de bulunan güçlü ortaklığımızı geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

2014 yılında 1.05 milyar ABD Dolarla rekor yıllık kazanç gerçekleştiren Informatica, Türkiye’de KOMTAŞ Bilgi Yönetimi ile birlikte; başta Yapı Kredi Bankası, Tanı Pazarlama ve Türk Telekom olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok şirkete hizmet veriyor.

Teknoloji Makaleleri