Çarşamba, Nisan 17, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

WD, Video-Kayıt Sınıfı Sabit Sürücü Segmentini Genişletiyor

wd_globaltechmagazineBir Western Digital (NASDAQ: WDC) şirketi ve depolamada dünya lideri olan WD®, bugün, ölçeklendirilebilir ağ video-kayıt sistemlerine (NVR) olan yoğun talep üzerine, 3.5-inç, 4 TB ve 6 TB’lık yüksek kapasiteye sahip, WD Purple™ NV’yi tanıttı.
Standart WD Purple sürücüleriyle kıyaslandığında, WD’nin video-kayıt sürücü ailesinin yeni üyesi WD Purple NV, daha büyük ölçekli ağ video-kayıt sistemleri için tasarlanmış olup, yükseltilmiş depolama kapasitesi ve dayanıklılık gerektiren daha fazla sabit sürücü yuva sayısına ve daha çok ek kameraya sahiptir. Bu yeni sürücülerin yüksek kapasiteleri, analiz ve referans amacıyla uzun video tutma sürelerine olanak sağlar. WD Purple NV aynı zamanda sürekli kesintisiz dijital NVR kayıt ortamlarının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Düşük güç tüketimi ve genellikle yüksek seviye video-kayıt depolaması için söz konusu olan birçok ileri performans özellikleri sunmaktadır.

WD Dahili Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Arkın Balıkçıoğlu’na göre, “KOBİ’ler ve yerel yönetimler için kullanımı kolay sistemlere erişimin artmasıyla beraber global video-kayıt pazarı da genişliyor. WD, NVR dijital video-kayıt sistemlerine özel WD Purple NV serisi sabit sürücülerini, yüksek-kamera-sayılı uygulamalar için yüksek çözünürlüklü video oynatmayı geliştirmek üzere optimize etti. NVR video-kayıt sistemleri inanılmaz boyutlarda veri üretebiliyor. Bu durum, WD Purple NV sabit sürücülerini, NVR sistemlerinin ihtiyaç duyduğu yüksek kaliteli kayıt, video oynatma ve geniş depolama alanı konularında mükemmel bir çözüm haline getiriyor.”

Özellikler

WD Purple NV sabit sürücüleri aşağıdaki bir dizi seçkin WD teknolojileriyle donatılmıştır:

AllFrame™ – ATA akış desteği ile birleştirildiğinde AllFrame™ teknolojisi, veri akışını ve kayıt görüntülemeyi geliştirmeye yardımcı olan, patentli önbellek politikası yönetim teknolojisi ile video görüntü kaybını azaltmayı sağlıyor. WD Purple, video-kayıt sistemi içerisinde pikselleşme ve kesintileri koruma amaçlı seçkin firmware güncellemeleri de içerir.

Premium Koruma – Kararmaya karşı dirençli bileşenlerle tasarlanmış WD Purple NV, video-kayıt sistemlerinin kurulduğu zorlu koşullarda premium koruma sağlar.

Yüksek Kamera Sayılı Sistemler için Destek – WD Purple NV sabit sürücüler, çok sayıda yüksek çözünürlüklü video-kayıt kamerası içeren sistemleri desteklemek üzere optimize edildi. Bu sayede, gelecekte, güvenlik sistemlerinin upgrade edilip genişletilmesine imkan veren esnekliği de sağlar. Yüksek depolama kapasiteleri, video-kayıt görüntülerinin daha uzun süre depolanmasını mümkün kılar. Özellikle de her saniyenin önemli olduğu durumlarda.

Bulunabilirlik

WD Purple NV 6 TB video-kayıt sabit sürücüleri, kalifikasyon için, hızlı bir şekilde müşterilere sevk edilmeye başlanmış olup 3 yıl sınırlı garantiye sahiptir. WD Purple NV 4 TB sabit sürücüler, bu çeyreğin sonuna doğru kalifikasyon için hazır olacak. 6 TB ve 4 TB kapasitedeki sürücüler bu çeyrek içinde adetli olarak sevk ediliyor olacak. WD’nin video-kayıt özellikli sabit sürücüleri ve sınırlı garanti koşullarına, http://www.wdc.com/tr/products/products.aspx?id=1210’ dan ulaşılabilir. WD Purple NV video-kayıt sabit sürücüleri, ayrıca, ISC West (Stand No:5109), Las Vegas, Nevada’da sergilenecektir.

Teknoloji Makaleleri