Cuma, Şubat 23, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Fujitsu Gözünü Türkiye’ye Dikti

fujitsu_globaltechmagazineÜrettiği teknoloji ve çözümlerle yaşamı yeniden şekillendiren Fujitsu, 26 Mayıs Salı günü Ankara JW Marriott Hotel’de 6. Kamu Yararına Teknoloji Konferansı’nı düzenledi. Fujitsu Türkiye’de genel müdür olarak göreve başlayan Selda Bağdat Bahadır açılış konuşmasında, Fujitsu’nun Türkiye’yi yatırım yapılacak ülkeler listesine aldığı müjdesini verdi. Bahadır, “Fujitsu, Japonya dışında yatırım yapılacak 10 ülkeden biri olarak Türkiye’yi seçti. Bu karar bir anlamda Türkiye’nin WEMEIA bölgesinin yıldızı parlayan ülkelerinden biri olduğunun da kanıtı” dedi.
Dünyanın lider teknoloji firmalarından Fujitsu, Ankara’da altıncı kez Kamu Yararına Teknoloji Konferansı’nı 26 Mayıs Salı günü JW Marriott Hotel’de gerçekleştirdi. Etkinlikte kamu sektöründe verimliliği artıran çözümlerin yanı sıra bilişim dünyasına ışık tutacak pek çok önemli konu ele alındı.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu, Japon Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Takahiko Katsumata’nın yanı sıra Fujitsu Depolama Ürün Grubu Başkanı Bernhard Brandwitte, Fujitsu Laboratuvarları Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Dr. Adel Rouz, Fujitsu Global Sunucu Platformları Başkan Yardımcısı Udo Würtz de etkinlikte sunum yaptı.

Sektörün önemli isimlerinin yer alacağı teknik oturumların yanı sıra “Data Center Konsolidasyonu ve İş Sürekliliği” konulu panel gerçekleşti. Başkanlığını Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Selda Bağdat Bahadır’ın yaptığı ve Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Intel Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Yalım Eriştiren, Microsoft Türkiye Kamu Sektörü Genel Müdür Yardımcısı Erhan Yalçın,  TÜBİSAD Bilgi Merkezi Komisyonu Başkanı Mustafa Çağan ve Türkiye Bilişim Derneği Başkanı İlker Tabak’ın yer aldığı panel büyük ilgi gördü.

Yatırım yapılacak ülkeler arasına Türkiye’de girdi

Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Selda Bağdat Bahadır’ın açılış konuşmasında Fujitsu’nun Japonya dışında yatırım yapacağı 10 ülke arasında Türkiye’nin de yar aldığını söyledi. Bahadır, şöyle konuştu:

“Özellikle son yıllarda Fujitsu Türkiye olarak pek çok alanda sağlanan büyüme ve elde ettiğimiz başarılar kuşkusuz Fujitsu’nun da dikkatini çekti. Bu bağlamda kısa bir süre önce öğrendiğimiz ve bizler için büyük heyecan ve mutluluğa neden olan bir kararı sizlerle de paylaşmak istiyorum. Fujitsu, Japonya dışında yatırım yapılacak 10 ülkeden biri olarak Türkiye’yi seçti. Bu karar bir anlamda Türkiye’nin WEMEIA bölgesinin yıldızı parlayan ülkelerinden biri olduğunun da kanıtı. Yatırım yapılacak diğer ülkeleri sıraladığımda Türkiye’nin Fujitsu Global için ne ölçüde önemli olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Türkiye ile birlikte yatırım yapılacak diğer ülkeler İspanya ve Portekiz’i içine alan İber ülkeleri, Hollanda, Fransa, İtalya, Benelüks ülkeleri, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Hindistan olacak.”

Her yıl binlerce ziyaretçinin ağırlandığı gelenekselleşen etkinlikte Fujitsu’nun İnsan Odaklı Toplum vizyonu ve “Geleceği Birlikte Şekillendirme” hedefiyle geliştirdiği çözüm ve öneriler katılımcılara sunuldu.

Teknoloji Makaleleri