Pazar, Haziran 23, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Her Odada Kesintisiz İnternet

RE210 LifestyleTP-LINK, kablosuz ağ sinyallerinin evin ya da ofisin her noktasına sorunsuz iletimini sağlayan yeni bir ürünü satışa sunuyor. TP-LINK RE210 model menzil genişletici, aynı zamanda çok yüksek hıza sahip.

Dünya kablosuz ağ pazarının lideri olan TP-LINK, birçok ev ve ofisin sorunu olan WiFi sinyal sorununa çözüm getiren yeni ürününü duyurdu. RE210 model menzil genişletici, prize takılarak çok basit bir şekilde kapsama alanı sorununu çözüyor.

Kalın duvarlar, ahşap kaplamalar, modemin konumu ya da binanın yapısı gibi nedenlerle kablosuz ağ sinyal sorunu pek çok ev ve ofiste yaşanıyor. Ev/ofisin belli bir bölümüne WiFi sinyalleri ya ulaşamıyor ya da yeterince kaliteli bağlantı sağlanamıyor.

TP-LINK’in RE210 model menzil genişleticisi, modemden aldığı sinyali tekrar ederek, ölü bölgelere ulaştırıyor ve sinyal sorununu ortadan kaldırıyor. Ayrıca güvenli WiFi kapsama alanı için sinyal parazitlerini de azaltıyor.

Yüksek kablosuz hız, daha geniş kapsama alanı

TP-LINK RE210, yeni nesil WiFi standardı olan 802.11ac özelliğine sahip. Kablosuz AC teknoloji sayesinde toplamda 750Mbps hıza ulaşabilen ürün, aynı zamanda çift bant desteği de sunuyor. 5GHz bandında 433Mbps, 2.4GHz bandında ise 300Mbps kablosuz hıza sahip olan ürün, üzerindeki iki harici anten ile WiFi kapsamasını ve güvenilirliğini artırıyor.

RE210’un altında bir adet Gigabit Ethernet bağlantı noktası yer alıyor. Bu sayede RE210’a Blu-Ray oynatıcı, oyun konsolu, akıllı TV gibi cihazlar bağlanıp kablosuz ağa dahil edebiliyor.

Son derece kolay kurulup kullanılan cihaz, Akıllı Sinyal Göstergesi sayesinde ev ya da ofiste en uygun yere yerleştirilebiliyor. Akıllı gösterge ışığı, renk değiştirerek modem/router’dan alınan sinyalin gücünü gösteriyor. Böylece sinyali tekrarlamak için en ideal yer belirlenebiliyor. Prize takılarak kullanılan ürünün üzerindeki RE tuşuna ve modemdeki WPS tuşuna basılarak eşleştirme yapılıyor. Birkaç saniyede modemden aldığı sinyali bulunduğu noktada tekrarlayarak, ev/ofisin diğer bölümüne iletmeye başlayan RE210 ile ev/ofisin her bölümünde kablosuz ağa ulaşmak mümkün oluyor; ölü bölge sorunu ortadan kalkıyor. RE210’un tavsiye edilen satış fiyatı 80 USD + KDV olarak açıklanıyor.

Teknoloji Makaleleri