Ana Sayfa Haberler Kurumsal Mobilite Yönetimi’nde En Büyük Pazar Payı VMware’in AirWatch Çözümünde

Kurumsal Mobilite Yönetimi’nde En Büyük Pazar Payı VMware’in AirWatch Çözümünde

Kurumsal mobil yönetim ve güvenlik çözümleri sağlayıcısı Airwatch, bağımsız araştırma kuruluşu IDC’nın hazırladığı Kurumsal Mobilite Yönetimi (EMM) Uluslararası Yazılım Pazar Payı raporunda, gelir ve pazar payı açısından 2014’ün en büyük EMM sağlayıcısı seçildi.

Dünyanın lider Kurumsal Mobilite Yönetimi (EMM) hizmet sağlayıcısı VMware AirWatch®, IDC’nin her yıl hazırladığı Kurumsal Mobilite Yönetimi (EMM) Uluslararası Yazılım Pazar Payı raporunda, 2014 gelirleri doğrultusunda en büyük EMM hizmet sağlayıcısı olarak konumlandırılırken, aynı zamanda en yüksek pazar payına sahip şirket olarak kayıtlara geçti.

IDC’nin 2014 raporunda esas faaliyet kârı (GAAP) açısından 15 farklı hizmet sağlayıcı incelendi. İnceleme sonunda AirWatch, pazar payı açısından dünyanın en büyük EMM hizmet sağlayıcısı olarak raporda yer aldı. Şirketin Yüzde 11.4’lük pazar payı ise AirWatch’a, çift haneli pazar payına sahip tek EMM hizmet sağlayıcı unvanını kazandırdı.

IDC raporda, VMware’in AirWatch satınalmasının, şirketin gelirlerini ve pazar payını yükseltmede önemli bir rol oynadığını kaydediyor. Rapora göre, AirWatch “zaten istikrarlı bir büyüme evresine girmişti”. VMware’in AirWatch’u kurumsal lisanslama sözleşmelerine dahil etmesi, ek satışlarını ve desteğini sürdürmesi, “büyümeye önemli bir ivme kazandırmış oldu.” VMware’in AirWatch’u satın alması, IDC’ye göre şirketin masaüstü bilgisayar, uygulama ve veri alanındaki girişimlerine, daha kapsamlı şirket stratejisinin bir parçası olarak önemli bir katkıda bulunacak.

AirWatch Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü John Marshall, “İşletmelerin kurumsal dönüşümü hayata geçirebilmelerini sağlayacak çözümlere odaklanmaya devam ediyoruz. AirWatch’un IDC tarafından pazar lideri konumuna yerleştirilmesi ve pazarda en hızlı büyüyen en büyük beş şirket arasında yer alması, pazar liderliğimizi bir kez daha teyit ediyor. VMware’in kurumsal mobilite stratejisinin bir parçası olan AirWatch, müşterilerimize ve her geçen gün büyüyen partner ekosistemimize en iyi ürünleri ve hizmetleri sunmaya devam edecek. AR-GE ve inovasyon çalışmalarına ağırlık vererek EMM pazarındaki hizmetlerimizi geliştirecek, yeni cihazlar ve işletim sistemleri devreye soktuğumuzda aynı gün içinde müşterilerimize destek hizmetimizi sunacak ve sektördeki büyümemizi sürdüreceğiz” diyor.