Ana Sayfa Haberler E-GÜVEN Güvenlik Sertifikası e-postalarınızın Gizliliğini Koruyor

E-GÜVEN Güvenlik Sertifikası e-postalarınızın Gizliliğini Koruyor

eguven globaltechmagazineE-GÜVEN, elektronik imza altyapısı ile gizlilik ve güvenlik sağlamak üzere kullanıcılara sunduğu Güvenlik Sertifikası ile hem bireyler hem de kurumlar için dosya şifreleme, elektronik posta şifreleme, elektronik posta imzalama gibi yasal bağlayıcılık gerektirmeyen ancak yüksek güvenlik gerektiren tüm işlemlerde tam gizlilik sağlıyor. Güvenlik Sertifikası elektronik posta programlarına veya mobil platforma yüklenerek kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor.

“Yöneticiler için güvenli alanda yazışma kanalı oluşturun”

Hem bireylere hem de kurumlara sundukları Güvenlik Sertifikası ürünleri bulunduğunu belirten E-GÜVEN İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Direktörü Ayşegül Tüzün konuya ilişkin bilgi verdi:

“E-GÜVEN olarak sunduğumuz Güvenlik Sertifikaları, e-postaların gönderen ve alıcı dışında başka hiç kimse tarafından görülmemesini sağlıyor. Örneğin bir şirket yöneticisi, alıcı tarafa gönderdiği, kimsenin görmemesi gereken gizli içeriğe sahip bir e-postayı tamamen koruyamıyor. Bu nedenle gönderen ve alıcı haricinde e-postayı görüntüleyen herhangi biri isterse durumu suiistimal ederek şirketi zor duruma sokabilir. Oysa iki tarafın bilgisayarlarına yüklenen Güvenlik Sertifikaları ile gönderen ve alıcı tamamen kendilerine özel güvenli bir alanda yazışma yapabiliyor; böylece e-postanın gizliliği korunuyor.”

Elektronik posta programlarına kurulan Güvenlik Sertifikası, e-postaların sadece doğru adreste doğru kişi tarafından deşifre edilmesini  sağlıyor. Alıcıların mesajın içeriğine ancak doğrulamanın ardından ulaşmasına izin veren sertifikalar, işlemin ve bilginin hem gizliliğini hem bütünlüğünü koruyor. Güvenlik Sertifikası’nın mobil platformlara da yüklenebilmesi ise kullanıcıların istedikleri zaman istedikleri yerde işlem yapabilmelerini sağlıyor.

Kurumlara yönelik farklı çözümler

E-GÜVEN’in sunduğu çözümlere göre farklılaşan Class I, Class II ve Class III adı verilen üç farklı güvenlik sertifikası bulunuyor. 1, 2 ve 3 yıllık üretilebilen Güvenlik Sertifikaları, Class I geçerli e-posta adresi olan bireyler, Class II kimlik doğrulama ihtiyacı olan kurumlar, Class III (SSL) ise kurumlar ve sunucular için uygundur. Şirketlerde yüksek gizlilik gerektiren konulara sahip e-postalara,  gönderen ve alıcı dışındaki erişimi engelleyen sertifikalar özellikle yöneticiler tarafından tercih ediliyor.

E-imza nedir?

E-imza elektronik dokümanları imzalamak için kullanılan ve ıslak imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahip olan elektronik veriyi ifade eder. E-imza, elektronik işlemlerde gönderilen bilginin yolda değişmediğini, gönderen kişiye ait olduğunu ve inkar edilemeyeceğini garantiler.