Ana Sayfa Haberler Defne Telekomünikasyon’dan Asya Pasifik Bölgesinde Yeni Anlaşma

Defne Telekomünikasyon’dan Asya Pasifik Bölgesinde Yeni Anlaşma

defne globaltechmagazineDefne Telekomünikasyon Nepal’de 12 milyondan fazla abonesi bulunan lider mobil operator ile Roamers CallBack ürünü için kurulum anlaşması yaptı.

Türkiye dahil 6 kıtada 20’den fazla ülkede 25’ten fazla mobil operatör ve 500 milyondan fazla aboneye katma değerli servis ve platform çözümleri sunan Defne Telekomünikasyon, 2012’den bu yana birlikte çalıştığı ve Ödemeli Arama Platformu’nu sunduğu Nepal’in lider mobil operatörünün servislerine Roamers CallBack’i de ekledi.

Nepal’in lider mobile operatörü Roamers CallBack ürünü üzerinden verdiği ‘roaming’ servisi ile abonelerine kendi iletişim ağının dışına çıktıklarında maliyeti daha uygun çağrı yapma imkanı veriyor. Mobil operatör bu sayede, yurt dışın çıkan abonlerinin çağrı gelirlerini kendi iletişim ağında tutarken, aynı zamanda müşteri memnuniyetini ve sadakatini de arttırmış oluyor.

Roamers CallBack servisi kendi iletişim ağlarının dışına çıkan, seyahat halindeki abonelerin, ana iletişim ağlarını arama yaparken daha pahalı olan operatör ara bağlantı masraflarını da içine alan roaming ücretlerine tabi kalmadan ve ya da daha az maaliyetle arama yapmalarını sağlıyor. Aboneler yurtdışından evlerini, ofislerini ya da arkadaşlarını daha ucuza arama imkanı buluyor.

“Nepal’in lider mobil operatörü ile olan işbirliğimize Roamers CallBack ürünümüzün de eklenmesi bize ve çözümlerimize duydukları güveni gösteriyor. Operatörün aboneleri Roamers CallBack servisi ile yurt dışında seyahat ederken artık ‘yurt içinden yurt dışını’ arar gibi arama yapabiliyorlar,” diyen Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu sözlerine şöyle devam etti “Bu şekilde hem müşteri memnuniyeti artıyor, hem de lider mobil operatör yurt dışındaki abonelerinden gelecek geliri kendinde tutabiliyor.”

Yurt dışına çıkan aboneler kendi operatörünün SIM kartını ve servislerini kullanmaya devam ettiği için Roamers CallBack servisinin kullanımı oldukça kolay. Aboneler servise üye olmaya gerek kalmadan USSD kanalı üzerinden arama başlatabiliryorlar. Yeni geliştirilen özellikle, aboneler akıllı telefonlardan bir uygulama ile doğrudan arama da yapabilecekler.