Ana Sayfa Haberler Sophos Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcılığına Harish Chib Atandı

Sophos Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcılığına Harish Chib Atandı

sophos globaltechmagazineSophos’un Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcılığına atanan Harish Chib, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu geniş bir bölgede Sophos ve Cyberoam entegrasyon sürecini yönetmenin yanı sıra, satış ve kanal stratejisinin geliştirilmesinden de sorumlu olacak.

Bilgi sistemleri güvenliğinin sağlanmasına yönelik sunduğu hizmet ve çözümlerle dünyanın lider şirketleri arasında yer alan Sophos, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcılığına Harris Chib’in atandığını duyurdu. Chib, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu geniş bir bölgede Sophos ve Cyberoam entegrasyon sürecini yönetmenin yanı sıra, satış ve kanal stratejisinin geliştirilmesinden de sorumlu olacak.

Sophos’un 2014 yılında Cyberoam’u satın almasıyla birlikte Sophos ekibine katılan Chib, daha önce 10 yıl boyunca Cyberoam’un kanal stratejisini başarıyla yönetmiş ve satış operasyonlarının önemli ölçüde büyümesine katkıda bulunmuştu. Chib, yeni görevinde iş geliştirmeye yönelik yeni fırsatları gerçeğe dönüştürmesinin yanı sıra Sophos ve Cyberoam kanal yapısının Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’ndeki gelişimi için hizmet verecek. Chib’in sorumlu olduğu ülkeler arasında Türkiye de yer alacak.

Bölgedeki Hızlı Dijitalleşme Güvenlik İhtiyacını Artırıyor

Harish Chib’in tecrübesi ve bölgeye olan hâkimiyetiyle Sophos’un bölgedeki operasyonlarını güçlendirmek için en uygun isim olduğuna inandıklarını söyleyen Sophos CEEMEA Başkan Yardımcısı Karl Heinz Warum, “Harish Chib, Cyberoam’un satış ve kanal operasyonlarını yönettiği süreç boyunca elde ettiği somut başarılarla yönetim konusundaki becerilerini kanıtlamış bir isim. Sophos olarak uç nokta ve sunucu odaklı güvenlik çözümlerinde öncelikli olarak tercih edilen marka olmak istiyoruz. Sophos ve Cyberoam’un satış ve kanal organizasyonlarının Chib’in liderliğinde bir araya gelmesiyle, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde bu hedefimizi çok hızlı bir şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi.

Harish Chib de yeni rolüne dair şunları söyledi: “Orta Doğu ve Afrika bölgesinde her geçen gün daha fazla şirket dijital dünyaya adım atıyor. Bununla birlikte siber saldırılar ve siber suçlar, bu adımların yavaşlamasına sebep oluyor. Böyle bir ortamda, bölgenin dört bir yanına dağılmış kanal çözüm ortaklarımızla Sophos ve Cyberoam ürünlerini uç nokta, ağ ve bulut güvenliğinde konumlayarak müşterilerini korumak adına büyük bir sinerjiyi hayata geçirme fırsatına sahibiz. Böylece şirketlerin dijital dünyanın olanaklarından güvenle yararlanmasını sağlayacak ve dünyanın lider güvenlik teknolojileri sağlayıcısının sunduğu yeni nesil çözümlerin avantajlarını onlarla buluşturacağız.”

Gartner’ın “Liderler Çeyreğinde” Üç Ana Kategoride Lider

Sophos, Gartner’in “Liderler Çeyreği” olarak bilinen Magic Quadrant raporlarında Mobil Veri Koruma, Uç Nokta Güvenlik Çözümleri ve Birleşik Tehdit Yönetimi olmak üzere güvenliğe odaklı üç kritik kategoride “Lider” pozisyonunda yer alan tek şirket olarak öne çıkıyor.