Bu hafta gündemdekiler

İlgili İçerikler

Autodesk Dijital Tasarım Kampı’nda Drone Tasarımları Yarıştı

Autodesk TasarımAutodesk ve Endüstriyel Tasarımcılar Derneği’nin (ENTA) Aralık ayında endüstriyel tasarım öğrencilerine yönelik düzenlediği “Autodesk Dijital Tasarım Kampı” kapsamında düzenlenen tasarım yarışmasının sonuçları belli oldu. Bahçeşehir Üniversitesi’nden Almila Ek, Marmara Üniversitesi’nden Onur Argun ve Kadir Has Üniversitesi’nden Uğurcan Akın’dan oluşan ekip, tasarladıkları “Arama ve Kurtarma Amaçlı Drone” modeli ile birincilik ödülünü kazandı.

19-20 Aralık 2015 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nde İstanbul’daki tüm üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü öğrencilerine açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen Autodesk Dijital Tasarım Kampı’na 14 farklı üniversiteden 42 endüstriyel tasarım öğrencisi katıldı. Etkinliğin ilk gününde Autodesk’in yeni nesil 3B tasarım, imalat ve mühendislik aracı Fusion 360 üzerine uygulamalı bir eğitim verilen öğrenciler, ikinci gün düzenlenen tasarım yarışması ile yeni nesil 3B tasarım teknolojilerini deneyimleyerek öğrenme fırsatı buldular. 3 boyutlu insansız araç (drone) modelleri tasarımlarının rekabet ettiği yarışmada dereceye giren ekipler şöyle:

·   Birincilik Ödülü

Almila Ek – Bahçeşehir Üniversitesi

Onur Argun – Marmara Üniversitesi

Uğurcan Akın – Kadir Has Üniversitesi

·   İkincilik Ödülü

Serra Özçelik – Marmara Üniversitesi

Ayça Akyıldız – Marmara Üniversitesi

Onur Çavdar – Marmara Üniversitesi

Tina Paknahad – Marmara Üniversitesi

·   Üçüncülük Ödülü

Melike Uyanık – Doğuş Üniversitesi

Taylan Soytemiz – Kadir Has Üniversitesi

Ahmet İbrahim Polat – Melikşah Üniversitesi

·   Mansiyon

Yunus Babur – Aydın Üniversitesi

Can Fırat – Aydın Üniversitesi

Can Mert Kösele – Işık Üniversitesi

Yarışmada dereceye giren ekipler toplam 3.150 TL değerinde maddi ödül kazanırken, etkinliği tamamlayan katılımcılar ayrıca Autodesk tarafından uluslararası geçerliliği bulunan katılım sertifikası alacaklar.

Autodesk diğer tüm profesyonel tasarım araçları gibi, Autodesk Fusion 360’ı da tüm öğrenci, öğretmen ve eğitim kurumlarına ücretsiz sunuyor. Fusion 360 ve diğer 3B tasarım araçlarına yönelik Türkçe öğrenme içeriklerine www.tasarimveteknik.com adresindeki Autodesk Türkiye eğitim ve öğrenme portalından ücretsiz olarak erişilebiliyor.

Teknoloji Makaleleri