Ana Sayfa Haberler SAP uygulamalarının Amazon bulutu üstünde kullanımı artıyor

SAP uygulamalarının Amazon bulutu üstünde kullanımı artıyor

amazon web services globaltechmagazineAmazon Web Services, hemen her sektör ve coğrafyada gitgide daha fazla AWS müşterisinin AWS Cloud’da SAP uygulamaları kullanmaya başladığını duyurdu. Firmalar, iş uygulamaları için dünyanın en kapsamlı bulut platformunun hızını, ölçeklenebilirliğini, güvenliğini ve maliyet tasarrufunu tecrübe etmeye başladılar.

Müşteriler bütün bir kurumsal yazılım yığınını SAP’den başlatabiliyor, geliştirme ve test için AWS kullanmak veya üretim SAP ortamlarını AWS’de çalıştırmak istediklerinde işlerini sorunsuz bir şekilde sürdürebiliyorlar. SAP’de, AWS üzerinde üretim uygulamaları için S/4HANA, SAP Business Suite on HANA, Business Warehouse on HANA, SAP HANA, SAP Business All-in-One, SAP Business One, SAP BusinessObjects, SAP Veritabanı ve Mobil Çözümleri dahil çok sayıda onaylı ve sertifikalı çözüm bulunuyor.

AWS Dünya İş Ortakları Ekosistemi Başkan Yardımcısı Terry Wise şunları söyledi: “Kurumlar en önemli uygulamalarını AWS ve bulut üzerinde kullanma konusunda artık daha da rahat hissediyorlar. AWS üzerinde SAP’nin kurumsal kullanımı tüm sektörler ve coğrafyalarda son derece hızlı bir şekilde artıyor. 2011 yılında SAP üretim iş yüklerini çalıştırma konusunda sertifika alan ilk halka açık platform olduğundan beri AWS, iş açısından en kritik uygulamalarını AWS Cloud üzerinde güvenle kullanmak için müşterilerin ihtiyaç duyduğu beceriler ve operasyonel performansı sağlamak için yenilikler yapmaya devam etti.”

Bu konudaki örneklerden biri General Electric (GE). GE, dünyanın lider şirketlerinden biri. GE Petrol ve Gaz, şirketin bulut yolculuğunun anahtar parçası olan dijital dönüşümüne öncülük ediyor.  GE Petrol ve Gaz için Bulut Mimarı olan GE Taşımacılık Baş Teknoloji Sorumlusu Ben Cabanas şunları söyledi: “GE’de biz, iş açısından kritik uygulamalarımızın her birini etiketlemeli, izlemeli, ölçmeli ve otomatikleştirmeli ve bu uygulamaları yeniden kullanılabilir hale getirmemize olanak tanıyan modeller oluşturmalıyız. AWS Cloud’u kullanmak bu yaklaşımımızı değiştirdi. Artık SAP Hybris ve SAP BI dahil çok sayıda SAP uygulaması dahil temel uygulamalarımızın yarısından fazlasını AWS üzerinde çalıştırıyoruz. Bugüne kadar AWS Cloud kullanımı sayesinde toplam sahip olma maliyetini yüzde 52 azalttık ve kritik uygulamaları AWS’ye taşımaya devam etmeyi planlıyoruz. Hedefimiz uygulamalarımızın en az 500’ünü buluta taşımak.”