Ana Sayfa Haberler Türk Telekom 2 yılda 15 bin kişiyi dijital dünya ile tanıştırdı

Türk Telekom 2 yılda 15 bin kişiyi dijital dünya ile tanıştırdı

turk telekom globaltechmagazineTürk Telekom’un sosyal sorumluluk projesi İnternetle Hayat Kolay, hedef kitlesine; işitme engelliler, bedensel engelliler, denetimli serbestlik altındaki mahkumlar ve muhtarları da ekledi; 2 yılda 15 bin kişiyi internet okuryazarı yaptı.

Türk Telekom’un “Herkes için erişilebilir iletişim” vizyonuyla hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi İnternetle Hayat Kolay, iki yılda 15 bin kişiyi dijital dünya ile tanıştırdı. Öncelikli kadın olmak üzere 35 yaş üstü tüm yetişkinleri internet okuryazarı yapmayı amaçlayan projenin hedef kitlesi bu yıl daha da genişletildi ve işitme engelliler, bedensel engelliler, denetimli serbestlik altındaki mahkûmlar ve muhtarlara da internet okuryazarlığı eğitimleri verildi.

Türk Telekom’un Habitat Yönetişim ve Kalkınma Derneği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğiyle hayata geçirdiği İnternetle Hayat Kolay projesinde hedef; 2017 yılı sonuna kadar 15 bin kişiyi daha dijital dünya ile tanıştırarak 3 yılda 30.000 kişiye ulaşmak.

İnternette Hayat kolay, 250 gönüllüsü ile kalkınmada öncelikli 50 ilde

İnternetle Hayat Kolay projesi; ekonomik, bölgesel ve kuşaksal nedenlerle internetin sunduğu olanakları yeterince tanımayan ve bu olanaklardan faydalanamayan kişilerin internet ile tanışmalarına öncülük etmek üzere başlatıldı. Türkiye’deki internet okuryazarlığı oranının artışına katkıda bulunarak, bilgiye erişimde eşit olanak sunmayı hedefleyen proje, 250 gönüllüsü ile kalkınmada öncelikli 50 ilde yürütülüyor.

Proje kapsamında katılımcılara; internetin güvenli kullanımı, e-posta kullanımı, e-devlet uygulamaları, görüntülü haberleşme, online bankacılık ve sosyal medyanın bilinçli kullanımı konularında eğitim veriliyor.