Ana Sayfa Haberler HP Device as a Service abonelik hizmetine başladı

HP Device as a Service abonelik hizmetine başladı

hp globaltechmagazineHP Inc., müşterilerine HP’nin en yeni PC teknolojilerine erişme imkânı tanıyan, cihaz yönetimini geliştiren ve kıymetli BT zamanı ve kaynaklarını şirket işleri için kullanılabilir hale getiren yeni bir hizmetini kullanıma sundu. HP Device as a Service – DaaS, PC teknolojilerinin satın alınması, kurulması ve yönetilmesi süreçlerindeki endişeleri ortadan kaldırmak için tasarlandı.

HP DaaS, hem cihazları hem de servisleri kapsayan ve ön yatırım bedelinin bulunmadığı tek bir sözleşme ile öngörülebilir yıllık maliyet avantajı yaratarak BT birimlerine fonlarını ihtiyaç duyulan diğer projelere dağıtma konusunda yüksek esneklik sağlıyor. Küresel olarak ölçeklenebilir şekilde tasarlanan program ile müşteriler donanım altyapılarını değişen iş şartlarına kolaylıkla uyumlu hale getirebilecekler. Programın bir diğer avantajı da kurumlara, dünya çapındaki çalışanlarını en yeni PC’lere eriştirme imkânı sunacak ve daha fazla üretkenlik, iş birliği, yenilik sağlayacak olması. 

HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, yeni hizmetle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Cihaz yönetimindeki karmaşıklığı ortadan kaldırarak müşterilerimize, ihtiyaç duydukları teknoloji ve desteğe erişim ve söz konusu teknolojileri kurumlarına yerleştirme konusunda daha basit bir yöntem sunmak istiyorduk. HP DaaS kurumların, PC altyapılarını işletme süreçlerinde teknolojilerimize ve uzmanlığımızdan faydalanmalarına imkân tanırken, kaynaklarını işlerini büyütmek için kullanmalarını da sağlıyor.”

HP DaaS, müşterilere birden fazla yılı kapsayan bir süre boyunca PC’leri için aylık bazda koltuk başına bir ücret ödeme imkânı tanıyor. Söz konusu abonelik dahilinde müşteriler HP’nin düzenli teknoloji güncellemeleri,  kuruma özel hizmetleri ve desteğinden yararlanacaklar. Bunların içerisinde PC konfigürasyon ve kurulumu, veri taşınması, sahada destek ve teknolojinin geri dönüşümü de yer alıyor.

HP DaaS gibi hizmetler, sektörel analiz firması IDC’ye göre BT satın alma profesyonellerine, günümüz ortamında finansal açıdan zorlayıcı ve zaman kaybettiren girişimlere bir alternative teşkil ediyor. Güncel bir araştırmaya göre araştırmaya katılan BT karar alıcılarının yüzde 40’ından daha fazla bir kesimi PC’yi bir Servis modeli olarak halihazırda uyguladıklarını ya da gelecekte uygulamayı düşündüklerini belirtti.

Fiyatlama ve Erişim

HP’nin DaaS aboneliği halihazırda www.hp.com/go/daas adresinden ve belirli kanal ortakları üzerinden etkinleştirilebiliyor. Hizmetin yılın ilerleyen bölümlerinde HP Inc’nin Partner First programı üzerinden daha geniş kitleye sunulması bekleniyor. Fiyatlama bireysel aboneliklere göre çeşitlilik gösteriyor.