Ana Sayfa Haberler Veeam, Bulut Çağında veri erişilebilirliği ve güvenlik alanlarında pazar lideri

Veeam, Bulut Çağında veri erişilebilirliği ve güvenlik alanlarında pazar lideri

veeam globaltechmagazineŞirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümlerin yenilikçi tedarikçisi Veeam® Software sektör analisti Ovum’ın son raporunda erişilebilirlik ve koruma teknolojisinde bulut çağının en iyi tedarikçisi olarak ilan ettiğini duyurdu.

Ovum Seçim Matrisi: Bulut Çağı Veri Erişilebilirlik ve Koruma Çözümü 2016-17  günümüzün tüm yıl boyunca kesintisiz çalışan şirketlerini destekleyen geleceğe dönük iş sorunlarını ve teknoloji çözümlerini değerlendiren sektörün en prestijlisi. Rapor bulut tabanlı bilişim stratejilerinin geniş anlamda benimsenmesi sayesinde dijital şirket dönüşümü için veri ve uygulamalara kesintisiz erişimin ne kadar merkezi önemde olduğuna odaklanıyor. Böyle olunca da Ovum, Veeam’i hızla evrimleşen bulut  tarafından yönetilen dünyada rekabetçi bir şekilde kalabilmek için gereken teknolojinin açık pazar lideri olarak niteliyor.

Veeam Başkan ve COO’su Peter McKay günümüzün modern dünyasında en büyük şirketlerden tek çalışanlı işletmelere kadar herkesin şirket verilerine istedikleri zaman ve yerden ulaşabilmesinin ve olası bir sorun durumunda bile bu verilerin korunup kurtarılabileceğine inanmasının önemini bildiklerini açıklıyor. “Biraz daha ileri gittiğimizde bulut çağının veri denklemine getirdiği çok daha karmaşık ve yeni yetkinliğini görüyoruz. İşte bu bizim üzerinde inovatif çalışmalar yaptığımız alan ve Ovum’un dünya çapındaki 215.000 müşterinin yanı sıra neden Veeam’i lider olarak gördüğünü de kanıtlıyor.”

En son hazırlanan Ovum Seçim Matrisi’nin içerisinde yer alma kriteri birkaç faktöre dayanıyor: küresel ayak izi; tüm farklı ortam tipleri üzerinden veri yönetimine olanak veren veri erişilebilirliği ve koruma yetkinlikleri sunma becerisi; 500’den fazla kullanıcıya sahip olması (orta boyutlu ve büyük şirketler karışımı). Ovum ayrıca her tedarikçiyi üç farklı boyutta karşılaştırıyor: teknoloji, uygulama ve pazardaki etkisi.

Buna dayanarak Veeam, 10 üzerinden 8 gibi oldukça güçlü bir sonuçla ve diğer tüm rakiplerini geride bırakarak pazardaki etkisi ve teknoloji inovasyonunda pazar lideri oldu. Ovum, Veeam’in operasyonel yönetim, güvenlik, yedekleme ve kurtarma, performans ve ölçeklenebilirlik ve raporlama ve entegrasyondaki açık gücünü görerek raporunda paylaştı.

Ovum Baş Analisti Roy Illsley Veeam tarafından gerçekleştirilen en açık gelişimlerden birisinin de kurumları dijital dönüşümleriyle nasıl desteklediği olduğunu söylüyor. “Windows ve Linux sunucu oluşumları için acente tabanlı teknolojileri içerecek şekilde ürün ailesini genişleten Veeam, sanal, fiziksel ya da bulut tabanlı iş yüklerini kapsayacak şekilde çözümünü mükemmel şekilde tamamlıyor.”