Ana Sayfa Başarı Hikayeleri Yerel yönetimler için doğru IT yatırımı ve Ağ Altyapısı kesintisiz hizmetin garantisidir

Yerel yönetimler için doğru IT yatırımı ve Ağ Altyapısı kesintisiz hizmetin garantisidir

Aruba Maski Globaltechmagazine

Aruba Maski Globaltechmagazine

Aruba Maski Globaltechmagazine

Avnet Globaltechmagazine

Aruba Maski Globaltechmagazine

Aruba Maski Globaltechmagazine

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) farklı bir tüzel kişiliğe sahip, bağımsız bütçeli bir kuruluştur.

Toplam 750 personel ile çalışmalarını yürütmektedir. Yaklaşık olarak 280.000 abonesiyle; 12.312 kilometrekare toplam hizmet alanında 2014 yılından bu yana hizmet vermektedir. Vatandaşlara en iyi hizmeti sağlamayı hedef edinen MASKİ, sadece altyapı yatırımlarıyla değil, IT yatırımlarıyla da hizmet kalitesi ve hızını arttırmaktadır.

MASKİ Genel Müdürlüğü için, her biri farklı lokasyonlarda bulunan şube ve ödeme merkezlerinden gelen işlem verileri ve tahsilat verilerinin kontrol altında tutulması büyük bir önem teşkil etmekteydi.

Belirlenen ihtiyaçlar kapsamında MASKİ Genel Müdürlüğü ve Mega Bilgisayar’ın devreye aldığı proje ile A SERİSİ 10508 Aruba konumlandırılması, birçok dağınık vezneden veri transferini hızlandırarak kurumun hizmet kalitesinde gözle görülür bir katkı sağlamış oldu.

Bunun yanı sıra eski ağ altyapısında mevcut olan farklı ürünler, yeni nesil Aruba Ağ ürünleri ile değiştirilerek, aygıt yönetimi ve network altyapısının yönetimi anlamında da IT yöneticisini ek yüklerden kurtararak ciddi bir zaman tasarrufu elde edilmesini sağladı.

Bu manada yerel yönetimler ve benzeri ihtiyaçlara sahip kurumlar için iyi bir örnek teşkil eden bu proje, diğer kurumlar için de güzel bir örnek teşkil etmektedir.

Mega Bilgisayar Proje Yöneticisi Selçuk Kılıç, gerçekleştirilen bu başarılı proje ile ilgili şu sözleri ifade etti:

“Günümüz teknolojilerini en iyi şekilde takip eden MASKİ, vatandaşlarımıza sunduğu hizmet kalitesini doğru ve verimli bir yatırım ile gerçekleştirebilmek amacı ile projenin başından sonuna kadar her adımda profesyonel bir yaklaşımla projenin tamamlanmasına hassasiyet gösterdi.Bu süreç içerisinde Mega Bilgisayar olarak hedefimiz doğru bir altyapının kurulması, kurumun hizmetlerinin verimliliğini arttırarak iş hacmini rahatlatmaktı. Projenin başlamasından itibaren kurum ile aynı doğrultuda hareket ederek projeyi hayata geçirdik.

Proje kapsamında çalışmalarımızın merkezinde hem kurum çalışanlarına hem de Malatya iline nasıl kesintisiz hizmet veririz fikri mevcuttu. Projenin sonucu itibari ile yaptığımız testlerde verilen hizmetlerde herhangi bir kesinti yaşanmaksızın güçlü bir IT altyapısı MASKİ’ye kazandırılmış oldu.”

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ise gerçekleştirilen bu proje ile ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“MASKİ Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet vermek istiyoruz. Mobil Saha Yönetim Sistemi, Abone Bilgi Yönetim Sistemi, Yönetim Bilgi Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi gibi birçok sistem kurduk.

Bu sistemlerin 7/24 kesintisiz hizmet verebilmesi için modern bir IT altyapısına ihtiyacımız vardı. Yeni hizmet binamıza geçerken ileri teknolojileri kullanarak yeni Veri Merkezimizi kurduk ve network altyapımızı yeniledik.

Ülkemize ve ilimize yakışır yeni Veri Merkezimizin kurulması, network altyapımızın yenilenmesi ve geçişin başarı ile sağlanması aşamalarında emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.”

Aruba Türkiye Ülke Müdürü Ersin Uyar ise gerçekleştirilen bu proje ile ilgili şu sözleri ifade etti:

“Türkiye pazarında güçlü Aruba ürün portföyü ile özel ve kamu ağ ihtiyaçlarına yönelik tüm talepleri başarıyla karşılayabilmekteyiz.

Mega Bilgisayar ile MASKİ projesi bu anlamda yeteneklerimizin bir göstergesi olması açısından değerli bir referans oluşturmuştur. Aruba Türkiye olarak ürünlerimizi tercih eden müşterilerimizin proje sonundaki memnuniyeti çalışmalarımızda bizleri mutlu etmekte. HPE Aruba olarak kurumların dijital transformasyon projelerini en uygun kablolu, kablosuz ağ ve mobil güvenlik çözümlerimiz desteklemeye devam edeceğiz.”

Avnet Türkiye Aruba Satış Yöneticisi Özlem Özgün Gökçe bu projeyi şu şekilde değerlendirdi:

“Avnet olarak müşteri ihtiyaçlarını belirlemek ve en doğru bilgi teknoloji çözümlerini konumlandırmak, bizler için çok önemli. MASKİ projesinde de müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde değerlendirerek onlara uygun olan çözümü saptadık.

Projede Aruba, iş ortağımız MegaBilgisayar ve Avnet olarak birlikte çalışmanın sinerjisi ile başarıyı yakaladık. Önümüzdeki dönemde de birlikte birçok verimli proje gerçekleştireceğimize inanıyoruz.”