Ana Sayfa Haberler Fortinet, FortiCare 360 isimli yeni bulut güvenlik servisini duyurdu

Fortinet, FortiCare 360 isimli yeni bulut güvenlik servisini duyurdu

fortinet globaltechmagazineFortinet’in FortiCare 360° Bulut Servisi, kurumların ağ güvenliğini sürekli değerlendirme altına alıyor. Yeni servis, otomatik Security Fabric raporlaması ve Fortinet’in güvenlik uzmanlarından uygulanabilir tavsiyeler ile güvenlikte performansı ve verimliliği arttırıyor. 

Yüksek performanslı siber güvenlik çözümleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Fortinet, FortiCare 360° isimli yeni bulut güvenlik servisini duyurdu. Bu destek servisi, otomatik Security Fabric performans denetimleri ve güvenlik araçları için sağlık değerlendirmelerini Fortinet’in güvenlik mühendislerinin uygulanabilir tavsiyeleri ile birlikte sunarak kurumsal ve servis sağlayıcıların BT kaynaklarını güçlendiriyor.

  • FortiCare 360° servisleri optimizasyon için fırsatları bulmak amacıyla FortiGate ve FortiWiFi uygulamalarını sürekli ve proaktif bir şekilde analiz ediyor, hızlı çözüm için potansiyel sorunları ortaya çıkarıyor.
  • Otomatik ağ performans değerlendirmeleri, Fortinet’in güvenlik uzmanlarının özel tavsiyelerini de içeren aylık güvenlik ortamı denetimleriyle güçlendiriliyor.
  • FortiCare 360°, BT’nin güvenlik operasyonlarını kolaylaştırıyor ve verimliliği arttırıyor. Böylece kurumlar ve servis sağlayıcılar, stratejik bilgiler ve uzman yönlendirmeleri ile ağlarını optimize ediyor ve sorunları daha hızlı çözüyor. 

Fortinet’in Ürün ve Çözümlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Maddison yaptığı açıklamada, “Verizon’un 2016 Veri İhlali Araştırma Raporu’na göre yanlış kurulmuş, optimize edilmemiş, güvenlik yamaları yapılmamış donanımlar, global ölçekte bildirilen güvenlik vakalarının bir numaralı nedeni. Maalesef, bir kurumun çeşitli güvenlik bileşenlerini süreki bir  şekilde değerlendirme altında tutmak ve optimize etmek çok fazla zaman ve kaynak tüketen bir süreç. FortiCare 360° bulut servislerimiz ise bu zorlukları ortadan kaldırarak Fortinet’in Security Fabric vizyonuna güç katıyor ve böylece kurumların BT ekiplerini proaktif güvenlik cihazı değerlendirmelerine ek olarak Fortinet’in güvenlik mühendislerinin uygulanabilir tavsiyeleri ile güçlendiriyor.” dedi. 

Fortinet Security Fabric için gelişmiş destek servisleri

FortiCare 360° bulut servisleri, FortiCare 24×7 desteğinin tüm avantajlarını da kapsıyor. Gece gündüz teknik destek içeren bu hizmet ile donanım kaynaklı bir sorun durumunda hızlı donanım değişimi yapılabiliyor. Fortinet’in FortiCare destek servisleri, müşterilere kendilerinin mevcut en iyi siber savunma ile korunduğu güvenini vererek, Security Fabric altyapılarının tasarım ve kurulumunu yapmalarına, bu altyapıyı en verimli şekilde uygulamaya sokmalarına yardımcı oluyor.

Fortinet’in Security Fabric vizyonu, güvenlik cihazları arasında inovatif iletişim sunarak kurumların güvenliğe yaklaşımını değiştiriyor. Bu sayede kurumlar, tehditlere birleşik ve otomatik yanıt verebilecek yeteneğe kavuşuyor, BT güvenlik operasyonlarını kolaylıkla yapabiliyor.

Bulunabilirlik

Fortinet’in FortiCare 360° Bulut Servisleri şu an müşteriler için global çapta mevcut.