Ana Sayfa Haberler VMware vCloud NFV platformu güvenli ağlar sunuyor

VMware vCloud NFV platformu güvenli ağlar sunuyor

VMware GlobaltechmagazineKoruması kanıtlanmış VMware vCloud NFV Platformu ağ modernizasyonunu ve yeni servis sunumunu hızlandırıyor.

VMware, global iletişim servis sağlayıcılarının (CSP) ağ mimarilerini ve operasyonlarını modernize etmek ve dönüştürmek için tasarlanan VMware vCloud NFV™ 2.0 çözümünü duyurdu. Koruması kanıtlanmış yazılım tanımlı altyapı ve yönetim çözümleri üzerine inşa edilen vCloud NFV platformu, hızlandırılmış servis sunumu, operasyonel mükemmellik ve düşük altyapı maliyetleri ile ekonomiyi daha da iyileştirebilir. vCloud NFV 2.0 ile CSP’ler çevik, açık ve güvenli yazılım tanımlı mimariler üzerinden yeni ve farklı servisler sunabilecek, ağlarını 5G’yi ve nesnelerin internetini destekleyecek şekilde dönüştürebilecek.

VMware vCloud NFV,  ETSI-uyumlu, tamamen entegre, modüler ve çok kullanımlı bir NFV platformu. vCloud NFV platformu; bulunabilirliği fazla, operatör seviyesinde ağ fonksiyonlarına sahip sanallaştırılmış altyapıları (NFVI), “Day 2” operasyon yönetimi ve servis garanti özellikleri ile birleştirerek başarılı NFV kurulum ve operasyonlarını mümkün hale getiriyor. VMware, vCloud NFV ile NFV teknolojisi genelinde – NFV altyapısı (NFVI), Sanal Altyapı Yönetimi (VIM), Sanal Ağ Fonksiyonları (VNF) ve NFV Orchestration (NFVO) – açıklık ve seçim sunuyor, vCloud NFV’nin mobil, kablo, nesnelerin interneti, yazılım tanımlı WAN ve güvenlik durumları genelinde ortak çalışmasını güçlendiriyor. 5G ağları için sanallaştırmanın bir ön şart olması nedeniyle VMware vCloud NFV, 5G’nin gelecekteki uygulamalarını destekleyecek bir altyapı ile birlikte yeni servis geliştirmeleri için bir platform sunuyor.

VMware’in Telco NFV Group Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gabriele Di Piazza yaptığı açıklamada, “Günümüzün yüksek rekabet ortamında CSP’ler en iyi uçtan uca müşteri deneyimi ve düşük maliyetlerle birlikte inovatif servislerini daha hızlı sunmalı. Bazı sanallaştırılmış kurulumlar da dahil mevcut ağ mimarileri, esnek olmayan ve maliyetli kurulum ve yönetim yapısına sahip. Dünya genelinde 300 milyonu aşkın aboneye hizmet veren 45’ten fazla CSP’nin kurduğu 80’den fazla NFV ile VMware vCloud NFV; ağ mimarilerini, servis sunumunu, operasyon ve ekonomileri yazılım üzerine kurulu daha dinamik ve çevik ağlarla dönüştürmeyi mümkün hale getiriyor.” dedi.

VMware vCloud NFV 2.0; kurulumu ve operasyonları basitleştiriyor

VMware vCloud, VMware’in tüm sanallaştırılmış işlem, ağ, depolama ve yönetim portföyü genelinde yeni inovasyonların avantajlarından faydalanacak. Bunlar içerisinde VMware vSphere® with Operations Management™, VMware NSX® for vSphere, VMware VSAN, VMware vCloud Director for Service Provider, VMware Integrated OpenStack, VMware vRealize® Network Insight™, VMware vRealize Log Insight™, VMware vRealize Operations™ Advanced, and VMware Site Recovery Manager™ çözümlerinin en son sürümleri yer alıyor. VMware vCloud NFV 2.0, CSP’ler için üç kritik alanı geliştirecek: Servis Otomasyonu, Güvenli Çoklu Kullanım ve Operasyon Yönetimi.