Ana Sayfa Haberler GittiGidiyor yeni abonelik sistemi ile alışverişi hızlandıracak

GittiGidiyor yeni abonelik sistemi ile alışverişi hızlandıracak

GittiGidiyor GlobaltechmagazineGittiGidiyor kullanıcıları, artık tek tıkla kolay ve hızlı bir şekilde alışverişini tamamlıyor.

GittiGidiyor’un hayata geçirdiği yeni sistem ile kullanıcıların abone olduğu ürünler daha önce belirledikleri periyotlara göre alışveriş sepetine ekleniyor. Kendilerine gönderilen e-postadaki “Satın Al” butonuna tıklayan GittiGidiyor kullanıcıları, tek tıkla kolay ve hızlı bir şekilde alışverişini tamamlıyor.

Türkiye’de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor, online alışverişte abonelik uygulaması başlattı. Tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak bu sistem ile GittiGidiyor kullanıcılarının abone oldukları ürünler, belirledikleri periyotlarda düzenli olarak alışveriş sepetlerine ekleniyor ve ardından kendilerine onay için bir e-posta gönderiliyor. Kullanıcının, e-postada yer alan “Satın Al” butonuna tıklayarak onay vermesinin ardından ödeme gerçekleştirilerek ilgili ürünler kargolanıyor.

Dileyen kullanıcılar, kartlarını Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı ‘PCI-DSS’ sertifikasına sahip altyapıya kayıt ederek GittiGidiyor’da saklayabiliyor. Bu özelliği kullanan aboneler onay sürecinde yalnızca kredi kartındaki 3 haneli güvenlik kodunu girerek alışverişini tek tıkla tamamlayabiliyor. Kartını saklamayı tercih etmeyen kullanıcılar ise sepetine otomatik olarak eklenen ürünü normal ödeme sürecini takip ederek satın alıyor.

Abonelik sistemini kişisel bakım kategorisinde tıraş ürünleriyle başlatan GittiGidiyor, ilerleyen dönemde bebek bezi, deterjan, bulaşık tableti, hijyenik ped, şampuan, diş macunu gibi hızlı tüketim ürünlerinin de ekleneceği yeni sistem sayesinde, üyelerine sık kullandıkları ürünleri satın alırken zaman kazandırmayı amaçlıyor.

GittiGidiyor Satış Direktörü Bülent Elçin, abonelik sisteminin, belirli periyotlarda satın alınan ürünlere kolay ulaşım sağlayacağını belirterek şunları söyledi: “E-ticaretin en önemli artılarından biri tüketicinin hayatını kolaylaştırmak. Düzenli olarak satın alınan ürünler arasında hızlı tüketim ve kişisel bakım ürünleri başı çekiyor. Biz de abonelik sistemini tıraş ürünleriyle başlattık; devamını getireceğiz.”

Müşterilerin abonelik sürecini başlatmaları için “Ürüne Abone Ol” butonuna tıklayıp ardından açılan pencerede yer alan ürün adeti ve gönderim periyodunu seçmesi ise yeterli oluyor.