Ana Sayfa Haberler Dijital Dönüşümde dünya devlerinin tercihi Huawei oldu

Dijital Dönüşümde dünya devlerinin tercihi Huawei oldu

huawei globaltechmagazineSektörlere yönelik yenilikçi çözümlerini CeBIT 2017 fuarında tanıtan Huawei, yüzlerce şirket tarafından dijital dönüşüm ortağı seçildi. 

Büyük ortaklıkların detaylarını ve dijital dönüşüm yöntem ve yollarını paylaşan Fortune 500 sıralamasında yer alan şirketlerin üçte birinden fazlası Huawei’yi dijital dönüşüm ortağı olarak seçti. CeBIT 2017’de önde gelen endüstri ortaklarının çözümlerini ve başarı öykülerini paylaşan Huawei, finans, enerji ve ulaştırma gibi sektörlere yönelik yenilikçi çözümlerini anlattı. Akıllı şehirler alanında Veolia ile birlikte bilimsel olarak acil durum önlemleri almak için NB-IoT temelli Su Taşkınları ve Sel Yönetimi Çözümünü ortaklaşa yürüten Huawei, Frequentis ile de daha güvenli şehirler oluşturmak için kamu güvenliği çözümlerini içeren açık bir ekosistemi geliştiriyor. Huawei ve Honeywell, ayrıca binaların akıllı bir şekilde yönetilmesini sağlayacak ve enerji tüketimini azaltacak akıllı  bina çözümleri  sunuyor.

Finans sektöründe Accenture firması, Huawei’nin Big Data Çözümleri platformundan yararlanarak finansal Big Data çözümü paylaşıyor. Ayrıca Huawei ve Infosys, bankaların BT altyapısını ve üst katman uygulamalarını yeniden yapılandırmalarına yardımcı olmak için ortaklaşa Finacle @ Kunlun çözümünü sunuyor.

Huawei Kurumsal İş Çözümleri, enerji alanında Akıllı Şebekeler çağında Enerji (IoT) ekosisteminin oluşturulmasını sağlayan gelişmiş ölçümleme altyapısı çözümünü üretebilmek için SAP ile güçlerini birleştirdi. Huawei, bir kamu kuruluşu olan Tianjin Electric Power Company ile işbirliği sonucu, enerji şirketlerinin otomatik enerji dağıtımı ve akıllı ölçümleme gerçekleştirmesine yardımcı olmak için kablosuz bir özel enerji ağı çözümü sunuyor.

Ulaştırma sektöründe ise, Huawei ve sektörün teknoloji çözümleri sağlayıcısı Indra, pazarın genişletilmesi amacıyla Huawei’nin küresel Ar-Ge platformundan yararlanarak uçtan uca ulaşım bilişim çözümleri geliştirmek için küresel işbirliği anlaşması imzalıyor.

Kamu sektörü bulut alanında, Huawei ve Deutsche Telekom tarafından ortaklaşa geliştirilen Open Telekom Cloud’u kullanan müşteriler, çözümün en yeni uygulamalarından yararlanıyorlar. Avrupa Nükleer Araştırmalar Örgütü (CERN),  Open Telekom Cloud un Helix Nebula Science Cloud (Helix Bulutsuzu) projesine uyarlanmasıyla ilgili deneyimini paylaştı. Alman aydınlatma sistemleri üreticisi SLV,  Opem Telekom Cloud’ a dayalı bir nesnelerin interneti (IoT) platformu kuracağını ve akıllı ev projelerine başlayacağını duyurdu.
Huawei önümüzdeki dönemde de sürdürülebilir bir ekosistem inşa etmeye, ticari işbirliklerinde, endüstride, açık kaynak topluluğunda ve geliştirici platformlarda yatırım yapmaya devam edecek. Bu çabalarla Huawei, ortak çıkarlara dayalı, ortak yaşamlı ve enerjik bir toplum kurmak için ortaklarının avantajlarından faydalanmayı ve ortaklarına katma değerler sunmayı amaçlıyor.

Platform ve Ekosistem – Dijital dönüşüm yolunda iki itici güç

Huawei’nin iş dünyasında kendini dijital toplum, akıllı sosyal gelişim ve endüstrilerin dijital dönüşümünü sağlama yolunda en iyi ortak şeklinde konumlandırdığını belirten Huawei Kurumsal İş Grubu Başkanı Yan Lida, “Açık, esnek, güvenli ve becerikli bir BIT altyapısı platformu oluşturmak için bulut bilişim, nesnelerin interneti (IoT), big data, mobil geniş bant ve SDN gibi yeni teknolojilere büyük yatırım yapmaya dayanan bir platform + ekosistem stratejisi öneriyoruz. Kazan-kazan ekosistemin oluşturulması ve ortaklarla kapsamlı bir işbirliği sonucu müşterilerimize dijital dönüşümlerinde destek oluyoruz’’ dedi.

CeBIT Küresel Konferansı CEO açılış konuşmalarında söz alan Huawei Kurumsal İş Grubu Pazarlama ve Çözüm Satışları Bölüm Başkanı Diana Yuan, “Bizim platformumuz bulut- pipe -cihaz sinerjisini önemserken ekosistemimiz müşteri odaklıdır ve sürdürülebilir bir kalkınma için herkesin yararına olan bir ortam oluşturmaya odaklanmıştır. Huawei, ‘Platform + Ekosistem’ stratejisini uyguluyor ve müşterilerimiz ve ortaklarımızla, kendi dijital dönüşümümüzden edindiğimiz sağlam , zengin deneyim ve becerileri kullanarak dijital çağa en etkin şekilde kavuşmalarına yardımcı olmak için yakın işbirliği içinde çalışıyor.”