Ana Sayfa Haberler VMware, mobil ve masaüstü deneyimi sunmak için Samsung ile işbirliğini genişletti

VMware, mobil ve masaüstü deneyimi sunmak için Samsung ile işbirliğini genişletti

vmware GlobaltechmagazineVMware, yeni nesil birleşik mobil ve masaüstü deneyimi sunmak için Samsung ile işbirliğini genişletti. 

VMware Workspace ONE, Samsung Galaxy S8 kullanıcıları için kimlik tanımlı dijital çalışma alanı üzerinden mobil, bulut ve Windows uygulamaları sunarak birleşik mobil ve masaüstü deneyimi sağlıyor.

VMware Horizon, VMware dijital çalışma alanını ve Samsung Masaüstü Deneyimi (DeX) kullanarak Samsung Galaxy S8 üzerinden tam bir Windows masaüstü ve uygulama bilişimi deneyimi sunuyor. 

Bulut altyapısı ve iş mobilitesi alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden VMware, Inc., mobil iş gücü alanındaki zorlukları çözmeyi amaçlayan yeni nesil birleşik mobil ve masaüstü deneyimi sunmak için Samsung ile işbirliğini genişlettiğini duyurdu. Kurumsal mobilite artan bir şekilde yaygınlaşırken son kullanıcılar, kurumsal masaüstleri, mobil uygulamalar ve bulut servislerini kullandıklarında birbirinden farklı mobil ve masaüstü deneyimler yaşadıkları için sorunlarla karşılaşıyor. VMware Horizon® ve Samsung Masaüstü Deneyim (DeX) arasındaki entegrasyon sayesinde son kullanıcılar Samsung Galaxy S8 akıllı telefonlarını dock’a yerleştirip tek bir kimlik bilgisi seti kullanarak Windows masaüstü ve uygulamalarını cihazlarına aktarma deneyimini yaşayabilecek. Hareket halinde iken de Windows, mobil ve bulut uygulamalarına ortak dijital çalışma alanı deneyimi sayesinde VMware Workspace ONE™ ile erişilecek. İster sabit ister mobil olsunlar Samsung Galaxy S8 son kullanıcıları ceplerine sığan tek bir cihaz kullanarak birleşik erişim ve deneyimden faydalanacak.

VMware Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Son Kullanıcı Bilişimi Genel Müdürü Sumit Dhawan yaptığı açıklamada, “VMware ve Samsung, Galaxy S8 son kullanıcılarının cihazın tüm özelliklerinden faydalanmalarına ve şık bir deneyim yaşamalarına yardımcı olmak gibi ortak bir vizyonu paylaşıyor. Genişleyen işbirliğimiz sayesinde ticari son kullanıcılar, ister mobil cihazlarını bir monitöre, klavyeye ve fareye bağlı bir masaüstünden kullansınlar isterlerse cihazlarını ellerinin içerisinde parmakları ile dokunarak kullansınlar, süreklilik sağlayan birleşik dijital çalışma alanı deneyiminden faydalanarak üretken olmaya devam edecek. Bu sayede mobil çalışanların deneyimlerini bir üst seviyeye çıkarıyoruz.” dedi.

Samsung DeX, bir akıllı telefonun mobil çalışanların sadece akıllı telefonları ile nasıl üretken olabileceğini yeniden tanımlıyor. Son kullanıcıların sorunsuz bir şekilde uygulamalara erişmelerini, dokümanlarını düzenlemelerini, internette gezinti yapmalarını, videolar izlemelerini, mesajları yanıtlamalarını ve daha birçok şeyi yapmasını sağlayan Android tabanlı ve masaüstü benzeri deneyim sunacak. Kullanıcılar, tüm bunları büyük bir ekran üzerinden, klavye ve fare kullanarak telefonlarından doğrudan yapabilecek. Samsung DeX ayrıca klavye ve fare ile kullanımı için optimize edilmiş ve yeniden tasarlanmış Android UI ile tam bir üretkenlik ortamı sağlayacak. Bunlar içerisinde çoklu boyutlandırılabilir pencereler, bağlamsal menüler ve Samsung internetli web tarayıcının bir masaüstü versiyonu da yer alıyor. Samsung DeX ile son kullanıcıların akıllı telefonları ve verileri Samsung Knox güvenlik platformu ile korunacak.

VMware Workspace ONE ve VMware Horizon ile birlikte Samsung DeX’e sahip yeni Samsung Galaxy 8 akıllı telefonu sayesinde son kullanıcılar ofiste Windows masaüstlerine ve uygulamalarına veya hareket halinde iken Windows, mobil ve bulut uygulamalarına erişebiliyor. Workspace ONE çözümü; uygulama ve erişim yönetimini, birleşik son nokta yönetimini, sanal masaüstünü ve uygulama dağıtımını entegre ediyor. Bu entegrasyon organizasyonların bulut ve mobil yatırımlarını geliştirmesine yardımcı oluyor ve platform tabanlı yaklaşımı kullanarak cihazlar genelinde son kullanıcı deneyimini birleştiriyor. Tek oturum açma kimlik doğrulaması kullanılarak oluşturulan ortak kimlik belirleme yapısı ile son kullanıcı deneyimi daha da basitleştiriliyor ve korunuyor. Ayrıca şirket bilgilerinin güvenliği Horizon ile veri merkezinde veya cihaz üzerinde Samsung Knox ve endüstrinin lider çözümü VMware AirWatch ile sağlanıyor.

Samsung Başkan Yardımcısı ve Ticari Birim Genel Müdürü Kevin Gilroy ise açıklamasında “Samsung ve VMware’in yıllardır devam eden başarılı işbirliği sayesinde VMware AirWatch dünya genelinde birçok müşterinin BYO ve kurumsal mobiliteyi benimsemesine yardımcı oldu. Samsung Galaxy S8 ve Samsung DeX ile dijital çalışma alanlarında sanal masaüstleri ve uygulamalarını kapsayacak şekilde genişleyen bu işbirliğimiz, daha fazla müşterinin en iyi teknolojileri seçmesini sağlayacak.” dedi.

VMware; VMware Horizon 7, Horizon Cloud ve VMware App Volumes™ da dahil VMware Horizon çözüm ve servis portföyü üzerinden sanal masaüstleri ve uygulamaları sunarak IDC Marketscape tarafından iki yıl üst üste en tamamlayıcı iş ve çözüm stratejisine sahip şirket olarak gösterildi.