Ana Sayfa Haberler Trend Micro uzmanları sanallaştırmada veri güvenliğini anlattı

Trend Micro uzmanları sanallaştırmada veri güvenliğini anlattı

trend micro globaltechmagazineTrend Micro, VMware tarafından düzenlenen NSX Roadshow etkinliğinde, sanallaştırma teknolojilerinde veri güvenliğinin önemi tüm ayrıntılarıyla işlendi.

İnternet ve veri güvenliğinde küresel çözüm sağlayıcı Trend Micro, sanallaştırma, bulut altyapısı ve kurumsal mobilite konusunda dünya liderlerinden VMware tarafından düzenlenen VMware NSX Roadshow etkinliğine sponsor oldu. Sanallaştırma teknolojilerinin tüm ayrıntılarıyla konuşulduğu etkinliğin 13 Nisan Perşembe günü Ankara’da düzenlenen ayağında Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Kıdemli Satış Mühendisi Evren Bilgiç, 19 Nisan Çarşamba günü Swissotel Bosphorus’ta gerçekleştirilen İstanbul ayağında ise Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Kıdemli Satış Mühendisi Burçin Olgaç katılarak birer sunum gerçekleştirdiler.

Trend Micro uzmanlarının “Deep Security – VMware için Kapsamlı Güvenlik” başlıklı sunumlarında ise dijitalleşme süreçlerinde veri güvenliğinin önemi vurgulanarak “Sanallaştırma kullanılarak nasıl daha güvenli bir altyapı oluşturulur?”, “Hipervizör katmanındaki güvenlik fonksiyonları sayesinde sağlanan faydalar nelerdir?” gibi sorular, başarı hikâyeleri ve canlı uygulamalarla örneklendirilerek cevaplandırıldı.

Şirketlerin dijital dönüşümlerinde oldukça önemli bir yeri olan sanallaştırma teknolojilerinin konuşulduğu VMware NSX Roadshow etkinliğinde aynı zamanda Trend Micro ve VMware’in uzun yıllara dayanan iş birliğinin kilometre taşlarına da dikkat çekildi. 2009 yılından beri kurulan güçlü iş birliğiyle birlikte Trend Micro ve VMware’in ortaya koyduğu üstün teknoloji ve inovasyonun tarihçesi ise şu şekilde;

  • 2009: Trend Micro Deep Security 7.0, hipervizör üzerinden ağ trafiğini inceleyebilen ilk çözüm oldu.
  • 2010: Trend Micro Deep Security VMware vShield ile İlk ajansız anti-malware çözümü olarak tanıtıldı.
  • 2011: Deep Security 8.0 ile vShield ekosistemini destekleyen ilk ajansız güvenlik platformu olarak anti-malware, IPS ve bütünlük denetimi çözümü tanıtıldı.
  • 2012: vSphere 5.1 ortamını destekleyen Hibrit bulut mimarilerini destekleyen vCloud Director entegrasyonuna sahip Deep Security 9.0 tanıtıldı.
  • 2013: VMworld etkinliğinde ilk NSX entegrasyonuna sahip prototip tanıtıldı. VMware Hibrit Bulut servisine destek açıklandı.
  • 2014: Trend Micro Deep Security için vRealize Operations Manager eklentisi tanıtıldı.
  • 2015: Trend Micro Deep Security için vRealize 6.0 desteği ve Log Insight desteği tanıtıldı.
  • 2017: Trend Micro, Deep Security 10 sürümü ile VMware NSX 6.3 ve vSphere 6.5 desteğini açıkladı.