Ana Sayfa Haberler Procat uluslararası operasyonunu güçlendiriyor

Procat uluslararası operasyonunu güçlendiriyor

Procat GlobaltechmagazinePhilip Moran, Procat bünyesinde Uluslararası İş Geliştirme Direktörü olarak atandı.

İstanbul ve İzmir’e ek olarak bu yıl faaliyete geçecek yurtdışı lokosyonlar ile uluslararası bir şirket haline gelen Procat, insan kaynağına da yatırım yaparak güçleniyor. Son olarak uzun yıllardır Danışman olarak Procat’te görev yapan Philip Moran, Procat Uluslararası İş Geliştirme Direktörü olarak atandı. Moran, bundan böyle şirketin yurtdışı operasyonlarının daha da güçlenmesi için çalışacak.

“Bu görevde olmak mutluluk verici” 

Yeni göreviyle ilgili bir açıklama yapan Philip Moran; “Bu sektörde çalıştığım süre boyunca, Procat kadar teknik ve operasyonel uzmanlığını en yeni teknolojilerle harmanlayan ve terzi işi özel  çözümler geliştiren bir başka şirkete daha rastlamadım. Procat, ileri ses teknolojileri konusunda uzman kardeş şirketi Speechouse ile birlikte, dünyadaki en büyük Call Steering projelerini bankacılık ve telekomünikasyon sektörlerinde hayata geçirmiş ve danışmanlık yaptığı kuruluşların müşteri deneyimini son teknoloji ile entegre ederek bambaşka bir noktaya taşımıştır. Tüm bu yenilikçi yaklaşımların yanı sıra Call Center Hotel’de bugüne dek yaklaşık 3 bin müşteri temsilcisine ev sahipliği yapmış, 11 bin seat üzerinde ise kurulum gerçekleştirmiştir.” dedi.

Moran sözlerini şöyle sürdürdü: “Mevcut durumda Almanya, Romanya, Ukrayna, İskoçya ve İrlanda’da bazı projelere başlamış durumdayız. Şu anda geliştirmekte olduğumuz müşteri deneyimi platformları, PCI ödeme sistemleri ve robotik sistemler, gelecekteki müşterilerimiz ve partnerlerimiz için şimdiden heyecan verici bir hal aldı. Procat ‘Güvenilir iş ortağınız’ mottosunu kendisine prensip edinen bir kuruluş. Benim en önemli görevim ise bu değeri en başarılı şekilde uluslararası arenaya taşımak.”

İskoçya’da Paisley Üniversitesi’nde Ekonomi ve Pazarlama alanında lisans eğitimi gören Philip Moran’ın çağrı merkezi, telekom ve müşteri deneyimi gibi alanlarda 20 yılın üzerinde tecrübesi bulunmakta. Procat bünyesine katılmadan önce Aspect, Nortel, NewVoiceMedia ve IT Sonix gibi uluslararası şirketlerde üst düzey yönetici konumunda çalışan Moran, başarılı birçok projeye imza atmıştır.