Ana Sayfa Haberler Veeam, erişilebilirlik pazarındaki yerini sağlamlaştırıyor

Veeam, erişilebilirlik pazarındaki yerini sağlamlaştırıyor

Veeam globaltechmagazineVeeam, 9 yıl art arda çift haneli büyüme kaydediyor ve geleneksel yedekleme sağlayıcılarından ciddi anlamda pazar payı alıyor.

Şirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik yeni çözümlerin yaratıcısı Veeam Software, pazar payında Commvault’u geçmesinin ardından sektörde lider olarak adından söz ettirdi. Kesintisiz çalışan buluta erişim çağına uygunluk sağlama vizyonunu ile Veeam, hangi işletme olursa olsun kullanıcılarının talep ettiği sorunsuz Dijital Hayat deneyimini sunma imkanı sağladığını ve bu konuda hızla yol aldıklarını duyurdu.

Gartner’ın 2016 Yedekleme & Kurtarma Pazar Payları Raporu’na göre Veeam, bir önceki yıla göre gerçekleştirdiği yüzde 27 büyümeyle dördüncü sıraya yerleşirken tek haneli büyüme gösteren ya da hiç büyümeyen geleneksel yedekleme sağlayıcılarını geride bıraktı. Benzer bir şekilde IDC’nin 2016 Yazılım İzleme, Veri Koruma Raporu’nda Veeam, ilk dört satıcı arasında yer alarak bir kez daha Veeam’in uyguladığı vizyonu ve yetkinliğinin dünya genelindeki müşteriler tarafından kabul edildiğini kanıtladı.

Veeam’in ivmesinin kanıtı olan 2017’nin ikinci çeyreğindeki kazanımlarına bir göz atalım:

  • Ciroda bir önceki yıla oranla yüzde 27 büyüme;
  • 000 dolar üzerindeki anlaşmalarda bir önceki yıla oranla yüzde 53 büyüme;
  • Dünya genelinde 255.000 müşteriye ulaşarak her ay ortalama 4.000’in üzerinde yeni müşteri kazanma geleneğini devam ettirme;
  • Net Tavsiye Skoru’nu (NPS) 11 puan artırarak 73’e getirmesi, bunun da sektör ortalamasının iki katından fazla olması;
  • HPE ile ilişkisinin ilk tam çeyreğinde HPE ürünlerinin perakende satışından elde edilen muazzam büyüklükte müşteri hareketi.

Veeam’in Eş CEO’su ve Başkanı Peter McKay pazarın değiştiğini söylemenin muazzam yetersizlikte bir ifade olduğunu belirttikten sonra sözlerine şöyle devam ediyor: “Son kullanıcıları gittikçe daha fazla talepkar hale geliyorlar, fidye yazılımları ve diğer güvenlik tehditleri işletmeler üzerinde ciddi etkilere yol açıyor ve işletme sahipleri rekabette güçlü kalırken hiç durmadan sorunsuz hizmetler geliştirme ve sunma konusunda da dezavantajlı bir ortamda mücadele ediyorlar. Veeam’in vizyonu açık ve geçtiğimiz birkaç ayda sadece yeni müşteriler ve bir önceki yıla göre büyümede değil haricen gelen onaylamalarda da muazzam bir ivme görüyoruz. Büyük şirketler buluta geçmeye başladıkça biz de kesintisiz çalışma çözümlerimize giderek artan bir ilgiyi gözlemliyoruz. Zaten sonuçlarımız da ortada! Geçtiğimiz çeyrekte birçok yenilik ve iş ortaklığı duyurumuzla çıtayı yükselttik. Bu sadece buzdağının görünen yüzü.”

Bölgede En Yüksek Büyüme Oranı Türkiye’de

2011 yılından bu yana yaklaşık yüzde 600 büyüme gösteren  Veeam Türkiye; 2017’nin ikinci çeyreğinde de büyümeye devam etti.  Veeam Türkiye bir önceki yılın aynı dönemine göre ciroda yüzde 41 büyüme gerçekleştirdi. Bu sonuç ile Güney Avrupa bölgesinde ilk sırada yer aldı. İş ortağı sayısını 700’ün üzerine çıkartan Veeam Türkiye, büyük ölçekli (enterprise) firmalara yaptığı satışlardan elde ettiği ciroyu ise yüzde 55 artırdı.