Ana Sayfa Haberler Cisco üst yönetimine önemli atama

Cisco üst yönetimine önemli atama

Cisco GlobaltechmagazineCisco Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Global Hizmet Sağlayıcılardan Sorumlu Yönetici Direktörü Ali Amer oldu.

Cisco’nun Türkiye’nin de içinde bulunduğu Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Global Hizmet Sağlayıcılarından Sorumlu Yönetici Direktörlüğü görevine Ali Amer getirildi. Amer, yeni görevinde telekomünikasyon hizmet sağlayıcılarının ağ altyapılarını, iş modellerini ve müşteri deneyimlerini dönüştürmelerine ve yeni dijital çağın getirdiği fırsatları değerlendirmelerine destek olacak.  Sektörün bölgedeki satış stratejilerini yönetmenin yanı sıra Amer satış, kanal stratejisi ve müşteri destek gibi iş operasyonlarının da birbiri ile uyumlu şekilde çalışmasını sağlayacak.

Türkiye de dahil bölgedeki tüm mobil operatörlerle de yakın bir çalışma yürütmeyi hedefleyen Amer, veri hizmetleri, finansal ve ticari hizmetler için artan talebi karşılamak amacıyla iş ve gelir modellerini geliştirirken operatörlerin dijital dönüşüm yol haritalarının geliştirilmesine yardımcı olacak.

Yüksek internet penetrasyonu ve yeni teknolojilere hızlı adaptasyon yetkinliği ile Türkiyen’nin çok heyecan verici bir pazar olduğunun altını çizen Amer “BTK verilerine göre Türkiye’de nüfusun neredeyse yüzde 95’i  mobil kullanıcı; yarısı ise 4.5G hizmetlerini kullanıyor. Sektör bir dönüşümden geçerken Türkiye’deki hizmet sağlayıcılar da bu hızda adapte olmalılar. Telekomünikasyon şirketlerinin yeni inovasyonları çalışma şekillerine nasıl uygulayacaklarını düşünmeli ve öğrenen makinelerden yapay zekaya ve gelişmiş analize ağ altyapılarını yeniden tanımlamalı” dedi.

Önceliğimiz esneklik ve çeviklik

Cisco’nun da  bu çalışmalarda en ön saflarda yer aldığını ve Türkiye’deki şirketlerle yakın bir çalışma yürüterek yepyeni teknolojiler ve yeni müşteri deneyimleri için “ağ”ı merkeze alarak ölçeklendirilebilir esnek çözümler sunduklarını vurgulayan Amer, “Önceliğimiz ağlarını dönüştürme sürecinde hizmet sağlayıcılara esneklik ve çeviklik sunarak yeni müşteri servisleri ve inovatif iş modelleri yaratmaları konusunda yardımcı olmak.  Hizmet sağlayıcıların yeni pazar dinamikleri, veri trafiğindeki katlanarak büyüme ve müşteri taleplerindeki belirgin değişikliklerin ortaya çıkardığı fırsatlardan faydalanabilmeleri için çalışacağız” diye konuştu.

Amer 2013 yılında katıldığı Cisco’da farklı ülkelerde hizmet sağlayıcı segmentlerinin yöneticisi olarak görev yaptı. Sektörde 25 yıldan uzun tecrübesi bulunan Ali Amer daha önce aynı bölümde Kıdemli Telekom ve BT Danışmanlığı görevini yürüttü ve uluslararası şirketler ve start-up’lara pazara giriş stratejileri ile ilgili danışmanlık verdi. Cisco’dan önce Amer Motorola Networks’te 15 yıl görev aldı ve Ortadoğu Afrika ve Avrupa Genel Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı pozisyonlarına kadar yükseldi.