Ana Sayfa Haberler Veeam, Türkiye’deki müşteri sayısını son bir yılda yüzde 68 artırdı

Veeam, Türkiye’deki müşteri sayısını son bir yılda yüzde 68 artırdı

Veeam globaltechmagazineTürkiye’de enerji, üretim ve inşaat sektörlerinde çalışmalarını yoğunlaştıran Veeam, Türkiye’deki müşteri sayısını son bir yılda yüzde 68 artırdı. 

Sanal, bulut ve fiziksel ortamlar için geliştirdiği patentli yazılımları ile veri yedekleme, koruma, kurtarma ve raporlama çözümleri sunarak firmalara iş sürekliliği sağlayan Veeam Software, 2011’de oluşturduğu Türkiye organizasyonu ile başarılı sonuçlara imza atıyor. Özellikle enerji, inşaat ve üretim sektöründen yeni müşterilerin eklenmesi ile Veeam, 2017’nin ilk yarısında yüzde 68 artışla 4.200 müşteri sayısına ulaştı. Veeam Türkiye Ülke Müdürü Ozan İnan, müşteri sayısının artmasının cirodan daha önemli olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “Müşteri sayımızda yaşana artışın en önemli sebebi yabancı bir firma olmamıza rağmen yerel şartları göz önünde bulundurarak fiyatlandırma yapmamız. Doların artışına bağlanan değişimleri sahip olduğumuz yerel kaynaklarla dengelemeye çalıştık. Böylelikle KOBİ ve bütük şirket pazarındaki müşterilerimizin sayısı beklentinin üzerinde arttı.”

Referandumun da tamamlanmasıyla Türkiye’deki belirsizliklerin geride kaldığını söyleyen İnan, yılın geri kalanında hükümetin KOBİ’lere sunduğu teşviklerin pazara girmesini beklediğini belirtti. “ Hükümet KOBİ’ler için teknoloji alanında önemli destekler sunuyor. Geçtiğimiz dönemde yatırım yapmayan firmaların yılın ikinci yarısında teknoloji yatırımlarını tamamlayacaklarını düşünüyoruz. Şuan ki gidişata baktığımızda 3. ve 4.çeyrekte en az yüzde 50 büyüme gerçekleştireceğimizi tahmin ediyoruz. Bu büyümenin en çok siber güvenlik alanında oluşan iş sürekliliği ihtiyacından yaşanacağını düşünüyoruz.”

“iş sürekliliği” konusunda bir “kasko” poliçesi gibi davranıyoruz 

Dünya genelinde cirosal anlamda yüzde 27 büyüyen Veeam Software’in Türkiye’de yüzde 41 büyüyerek bölgesinin en çok büyüyen ülkesi olduğunu söyleyen Ozan İnan özellikle siber güvenlikle ilgili dünyada ve Türkiye’de yaşanan ciddi sorunların ardından bu alanda daha güçlü olmak isteyen enerji, üretim ve inşaat firmalarının Veeam’i tercih ettiklerini belirtiyor. İnan “Siber güvenlik Veeam olarak önem verdiğimiz bir konu. Araştırmalar bu konuda birey ve kurumlarının hassasiyetin arttığını söylüyor ama yine de yeterli olmuyor. Çünkü siber ataklar tek bir formatta gerçekleşmiyor, her geçen gün farklı bir şekilde hayatımıza giriyor.  En üst seviyede güvenlik önlemlerine rağmen güvenlik açığı yakalayan kötü niyetli  iç ve dış saldırıların muhatabı kurumların, iş sürekliliğinin engellenmemesi için gerekli olan siber güvenlik alanındaki adımdan biri olan “en hızlı kurtarma” adımının tamamlayıcısı olarak görev alıyoruz. Kısaca, “iş sürekliliği” konusunda bir “kasko” poliçesi gibi davranıp, kurumların başlarına gelebilecek olası kaza anında verilerini ve servislerini dakikalar içinde ayağa kaldırılmak için “zamanda yolculuk” yaptırarak, kurumu kaza öncesi son ana taşıyoruz.” açıklamasında bulundu.