Ana Sayfa Haberler Felaket yönetimi sayesinde iş süreçleri bir saniye bile aksamıyor

Felaket yönetimi sayesinde iş süreçleri bir saniye bile aksamıyor

felaket yönetimi-globaltechmagazineFelaket yönetimi sayesinde şirketler, iş süreçlerinde hiçbir aksama yaşamıyor.

İş süreçlerinin sürekliliği için verilerin korunması hayati öneme sahip. Felaket yönetimi, kişisel hata ve doğal afetlerden kaynaklanan durumlarda verilerin tamamını koruyor. IT hizmet firması Pukta, felaket yönetimi çözümü ile iş sürekliliğini sağlıyor.

Veriler, kurumlar için en değerli varlıklardan biri. İş süreçlerinin sürekliliği için verilerin korunması hayati önem taşıyor. Sunucuları çalışmaz hâle getiren elektrik problemleri, yangın, sel, yüksek ısı gibi felaketlerde verilerin kaybedilmesi ciddi sorunlar doğuruyor. Felaket yönetimi sayesinde kurumlar, kişisel hata ve doğal afetlerden kaynaklanan durumlarda verilerini koruyabiliyor. Böylece iş süreçleri bir saniye bile aksamıyor. Aynı zamanda şirketler, ciddi maliyet kayıplarından korunarak zarar etmekten kurtuluyor.

IT hizmet firması Pukta, felaket yönetimi çözümü ile iş sürekliliğini sağlayacak şekilde kurumların sunucu sistemlerinin replikasyonunu kendi bulut sistemi üzerinde gerçek zamanlı olarak saklıyor. Kısıtlı bütçe ile hareket etmek üzere de sistem yedeklerini Pukta Bulut üzerine taşıyor. Pukta, şirketler için çalıştırdığı felaket sistemlerini hemen devreye alıyor. Bu sayede kurumların BT sistemleri bir saniye bile durmadan çalışmaya devam ederken, tek bir byte veri bile kaybolmuyor. Belirli periyotlarda sanki bir felaket varmışçasına kontrol işlemlerini gerçekleştiren Pukta, müşterilerinin tercihlerine göre kendi yönetiminde olan sunucularının felaket replikasyonlarını güvenli bir şekilde sağlamayı sürdürüyor.

Pukta’nın bulut sistemleri, Tier-3 veri merkezi üzerinde çalışıyor ve şirketlerin “disaster” planlarına uygun olarak yapılandırılıyor. Pukta, yaygın olarak hizmet veren bulut sağlayıcılardan farklı olarak yardım masası uzmanları ile şirket çalışanlarının felaket sistemlerine bağlantı sağlamaları konusunda 7/24 çözümler sunarak, bulut ve felaket yönetimi çözümlerini yardım masasının gücü ile destekliyor.

Yerinde destek hizmeti, sistem yönetimi, marka bağımsız yazılım ve donanım çözümleri de sunan Pukta, müşteri odaklı hizmet anlayışıyla KOBİ’lerin ve büyük ölçekli firmaların hayatlarını kolaylaştırıyor. Microsoft’un SPLA, SAM, Direkt CSP yetkinliğine aynı anda sahip tek iş ortağı olan Pukta, kusursuz hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor.