Pazartesi, Nisan 15, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Veeam, IBM AIX ve Oracle Solaris erişilebilirliklerini geliştirdi

Veeam-globaltechmagazineVeeam Software kesintisiz çalışırlık çözümleri portföyünü, IBM AIX ve Oracle Solaris işletim ortamlarını da destekleyecek şekilde genişlettiğini duyurdu.

Büyük ölçekli şirket müşterileri artık eski yedekleme çözümlerini; iş kritik uygulamaları, sistemlerini ve verilerini destekleyecek, kapsamlı tek bir veri koruma ve kesintisiz çalışırlık çözümüyle değiştirebilecek. Veeam’in Cristie Software ile gerçekleştirdiği teknolojik iş ortaklığı sonucunda, IBM AIX ve Oracle Solaris’e sağladığı destek sayesinde büyük ölçekli şirketler, iş dönüşümlerini fiziksel, sanal ve bulut iş yükleri için tek bir kapsamlı kesintisiz çalışırlık çözümü yoluyla yönetebilecek. Dünya genelinde Cristie’nin, AIX ve Solaris sistemlerine yönelik yazılımlarını kullanan 3.000’den fazla müşterisinin ve 1.000’dan fazla büyük ölçekli şirketin olması bu teknolojinin ne kadar önemli olduğunun en büyük kanıtı.

Veeam Eş CEO’su ve Başkanı Peter McKay Veeam’in stratejisinin VMware ve Hyper-V’deki liderliğini geliştirerek hangi bulut üstünde olursa olsun her uygulama ve verinin kesintisiz çalışırlığı olduğunu belirttikten sonra sözlerine şöyle devam ediyor: “IBM AIX ve Oracle Solaris desteğimiz ile stratejimizi daha da geliştiriyoruz. Şirketler iş verimliliği ve güvenliğini iyileştirmeliler ama bu arada bulutu da işlerinin bir parçası yapmak durumundalar. Birçok iş kritik veri tabanı ve uygulama şu anda ve gelecekte de AIX ve Solaris üzerinde çalışmaya devam edecek. Veeam Availability Platform’u büyük ölçekli şirket müşteri tabanımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirerek, Windows ve Linux’a ek olarak bu ortamlardaki fiziksel iş yüklerine olan desteğimizi de genişletmekten çok mutluyuz. Büyük ölçekli şirket müşterilerimiz artık Veeam’in sunduğu tek bir kapsamlı veri koruma ve kesintisiz çalışırlık çözümünü eski yedekleme çözümlerinin yerine kullanabilirler.”

Cristie Software tarafından geliştirilen teknolojiyi temel alan Veeam’in IBM AIX ve Oracle Solaris işletim ortamları desteği ileri dönemde iyileştirilecek ve Veeam Availability Platform’a entegre edilecek. Cristie’nin yazılım çözümleri kurumların taşınma stratejilerinin ve DR (felaket kurtarma) planlamasının bir parçası olarak  kritik makinelerin korunması, kurtarması ve farklı donanım, hipervizör ve bulut ortamlarına taşınmasına yardımcı oluyor. Cristie, anında sistem kurtarma, kurtarma simülasyonu, esnek makine taşınması ve otomatik yedekleme işlevselliği sağlıyor.

Veeam, Veeam Availability Platform ile herhangi bir işletmeye kesintisiz çalışan şirketler için yeni nesil erişilebilirlik sağlayarak, kullanıcıların beklediği Dijital Hayat deneyimi sağlamalarına imkan veriyor. Her büyüklükteki işletme ve şirkete herhangi bir bulut üzerinden her uygulama ve verinin kesintisiz çalışırlığını sağlama amacını taşıyor. IBM AIX ve Oracle Solaris’e Veeam desteği, pazar lideri sanallaştırma veri korumasını fiziksel ve bulut ortamlarını da içine alacak şekilde genişletmesinin yanısıra:

  • Herhangi bir bulut üzerindeki her uygulama ve veriyi anında kurtaracak Sürekli İş Devamlılığı;
  • Çoklu bulut yönetimi ve taşınmasına sahip Dijital Dönüşüm Çevikliği – bulutunu ve yolunu seç;
  • Veri yönetimi, işletme performansı ve uyumluluk için harekete geçirilebilen öngörüye sahip Analitik ve Görünebillirlik sağlıyor.

Veeam’in IBM AIX ve Oracle Solaris işletim ortamlaro desteği 2018’de pazarda olacak.

Teknoloji Makaleleri