Ana Sayfa Haberler Citrix iki yeni raporda alanında lider firma olarak gösterildi

Citrix iki yeni raporda alanında lider firma olarak gösterildi

citrix-globaltechmagazineCitrix, iki yeni bağımsız Forrester Wave raporunda alanlarında lider firma olarak gösterildi.

Citrix, hem Forrester Wave: Kurumsal Dosya Senkronizasyonu ve Paylaşım Platformları -Bulut Çözümleri 4.çeyrek 2017 raporunda, hem de Forrester Wave: Kurumsal Dosya Senkronizasyonu ve Paylaşım Platformları -Hibrit Çözümler, 4.çeyrek 2017 raporunda lider firma olarak tanımlandı.

Forrester Wave, Bulut Çözümleri raporunda Citrix için şu ifadelere yer verildi: “Citrix, süreç ve güvenlik seçenekleriyle fark yaratıyor. Citrix, EFSS çözümü ShareFile ile bulut ve hibrit dağıtım seçeneklerini sunuyor. Müşteriler, bir iş süreci bağlamında dosya paylaşabiliyor, dosyalar üzerinde birlikte çalışabiliyor, onay veya e-imzalar alabiliyor. Varsayılan olarak 100 GB’a kadar büyük dosyaları destekliyor. Müşteriler, veri kaybını önleme (DLP) ile içeriği koruyabiliyor, yapılandırılabilir filigran araçlarıyla hassas öğeleri işaretleyebiliyor ve dijital imza desteği ile denetlenebilir işlemleri çalıştırabiliyor.”

Geleneksel EFSS çözümlerinin ötesine geçen ShareFile, işbirliği, kullanıcı verimliliği, altyapı modernleştirme, güvenlik, uyumluluk ve entegrasyon üzerine odaklanan bir içerik işbirliği platformu. ShareFile, hibrit mimarileri destekliyor; senkronizasyon ve paylaşım işlevleri bir hizmet olarak sağlanırken, kurumsal dosyalar ShareFile bulut depolamada (Citrix ShareFile StorageZones aracılığıyla), üçüncü parti bulutlarda veya şirket içinde (Müşteri-Yönetilen StorageZones aracılığıyla) muhafaza edilebiliyor.

Kısa süre önce Citrix tarafından yaptırılan bir Wakefield Research anketi, bulut tabanlı uygulamaların (hibrit dahil) ve hizmetlerin, ABD genelinde her yaştan ofis çalışanı için işin niteliğini yeniden tanımladığını ortaya koyuyor. Ankete göre, işin nerede, ne zaman ve nasıl yapıldığı açısından çalışanların esneklik beklentileri, işgücünün deneyimini, katılımını ve verimliliğini artırmaya yardımcı olan ShareFile içerik işbirliği platformu gibi işbirliğine yönelik çalışma ortamlarına olan taleple birlikte artmaya devam ediyor. Çalışmada, sağlık, kamu sektörü (devlet ve yüksek öğrenim) ve finansal hizmetler de dahil olmak üzere büyük endüstri dallarında ABD’nin her yerinden 1300 ofis profesyoneline sorular yöneltildi.

Citrix Başkan Yardımcısı Adolfo Rodriguez şunları söyledi: “Rekabette kalıcı olmak için kuruluşlar, klasik EFSS çözümlerinin ötesine bakıyor. Citrix, içeriğin güvenliğini sağlarken iş akışı, dijital imza ve çoklu bulut/hibrit depolama gibi özellikleri içeren benzersiz bir içerik işbirliği platformu sunuyor. Bulut ve hibrit çözüm değerlendirmelerinde lider olarak adlandırılmanın, ShareFile müşterilerine güven verdiğine inanıyoruz. Kuruluşlar bulut çözümlerini benimserken Citrix, uygulamaların ve verilerin her zaman güvende olmasını sağlıyor ve verimliliği artırmaya yardımcı olan yenilikler sağlamayı sürdürüyor.”