Ana Sayfa Haberler Veeam, N2WS’i satın aldığını duyurdu

Veeam, N2WS’i satın aldığını duyurdu

Veeam-globaltechmagazineVeeam Software, AWS’ye yönelik bulut tabanlı kurumsal veri ve felaket kurtarma sağlayıcısı N2WS‘i 42,5 milyon dolar karşılığında satın aldığını duyurdu.

AWS iş yükleri için özel olarak tasarlanmış, buluta özel yedekleme çözümü sağlayan ve hizmet olarak  altyapı (IaaS) veri koruması alanında lider olan N2WS, kurumların veri ve uygulamaları diledikleri kadar yedeklemesine ve saniyeler içinde kurtarmasına olanak tanıyor. 2017 yılında yüzde 102 büyüme gerçekleştiren N2WS’in satın alınması ile birlikte Veeam, herhangi bir bulut üzerindeki herhangi bir veri ya da uygulamaya erişebilme alanında lider sağlayıcı konumuna gelirken, AWS kurulumları konusunda önemli bir avantaj elde ediyor. Bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye devam edecek olan N2WS ise, marka adını koruyacak ve bir “Veeam Şirketi” haline gelecek.

“İşletmeler, daha fazla iş yükünü genel buluta taşımak istediklerinde, sağlam ve sezgisel bir veri koruma ve erişilebilirlik çözümüne sahip olmak zorundalar.” diyen Veeam Eş Ceo ve Başkanı Peter McKay, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Veeam’ın sanal, fiziksel ve bulut ortamlarını korumada endüstri lideri olan yeteneklerini, N2WS’nin AWS veri koruma konusundaki liderliği ile birleştirerek, dijital işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak mükemmel bir çözüm geliştiriyoruz. N2WS, son 12 ayda inanılmaz bir büyüme yaşarken, Veeam’in 10 yıl önce VMware ekosisteminde gerçekleştirdiğine benzer bir şekilde, AWS veri koruması özelinde devrim yaratacak bir şirket olmak üzere çalışmaya devam edecek. Her anlamda oyunun kurallarını değiştirecek bu birliktelikle çok önemli başarılar elde edeceğiz.”

IaaS pazarının 2022 yılında 88 milyar dolar seviyesine ulaşarak, en hızlı büyüyen bulut segmenti haline gelmesi  beklenirken, günümüzde AWS,  IaaS pazarının yüzde 44,2’sine sahip. Bu durum anlaşmanın zamanlamasının ne kadar doğru olduğunu ortaya koyarken, Veeam ve N2WS’ye engellenemez bir büyüme fırsatı sunuyor. Bu büyüme fırsatı, işletmelerin daha fazla uygulamasını genel bulutta (ve özellikle AWS’de) çalıştırmak istediğini ve kesintileri en aza indirgemek ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için daha güçlü veri koruma çözümleri istediği gerçeğinin altını çiziyor.

Veeam’in büyük ölçekli kurumsal pazara yönelik girişimlerine devam etmesi ve N2WS’nin AWS genel bulut iş yükleri için veri korumasında liderliğinin getirdiği kombinasyon, ölçeği fark etmeksizin şirketlerin genel bulut üzerindeki iş yüklerini daha kolay çalıştırmasına katkıda bulunacak. Bunun yanı sıra maliyet ile ilgili tasarrufların ve diğer avantajların farkına varmasına da imkan tanıyacak. Satın alım anlaşmasıyla beraber:

  • Veeam, AWS iş yükleri için veri korumasını Veeam Availability Platform’a entegre edebilmek için N2WS teknolojisine ve Ar-Ge çalışmalarına erişebilecek;
  • N2WS, sanal ve şimdi fiziksel ortamlar için veri koruması sağlayan engin tecrübesi ile birlikte Veeam’ın Ar-Ge çalışmalarından da yararlanabilecek. Bunun yanı sıra N2WS, Veeam’in yaklaşık 55 bin bayi ve 18 bin Veeam Cloud servis sağlayıcıdan oluşan geniş ortak ve partner ekosistemine de ulaşabilecek;
  • Mevcut Veeam müşterileri, yakında çıkacak olan N2WS Cloud Portection Manager’a yönelik özel tekliflerden ve teşviklerden yararlanabilecekler.