Ana Sayfa Haberler Veeam ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Veeam ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

veeam globaltechmagazineŞirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümlerin yenilikçi tedarikçisi Veeam, şirket ve bulut cirolarında artışın sürdüğü çeyrek sonucunu açıkladı.

Veeam, 2017’nin ilk çeyreğinde bir önceki yıla oranla toplam ciroda yüzde 33’lük büyüme kaydederken, yeni şirket lisanslarında da yıllık yüzde 17 büyüdü. Bulut cirosunun artışında en büyük pay sahibi, bir önceki yıla göre yüzde 59 büyüme gösteren, günümüzün dijital dünyasında kullanıcılara kesintisiz olarak 7/24 erişilebilirlik sağlayacak şekilde şirketleri dönüştürmeye yardımcı olan Veeam Bulut ve Hizmet Sağlayıcıları (VCSP) oldu.

Veeam Başkanı ve COO’su Peter McKay yıllık 600 milyon dolardan fazla cirosu olan bir şirketin bir önceki yıla göre yüzde 33 büyümesinin küçük görülmemesi gerektiğini ve bu sonuca katkısı olan tüm ekiple gurur duyduğunu belirtiyor. “Bu yılın geri kalanına baktığımızda büyümemizin devam edeceğini tahmin ediyoruz. Bunun en büyük nedenleri arasında yeni Veeam ürünlerinin piyasaya sürülmesini, ittifak kurduğumuz iş ortaklarımızla ortak ürünler çıkartmamızı, büyük şirket pazarında giderek artan payımızı ve Veeam ile güçlendirilmiş bulut çözümlerini sunmamızı gösterebiliriz.”

McKay sözlerine şöyle devam ediyor: “Global olarak kurumlar, sadece Veeam’in sağlayabildiği, kesintisiz 7/24 erişilebilirliğe ihtiyaçları olduğunun farkına vardılar. Özellikle Kuzey Amerika ve EMEA’da bu talepleri karşılamak için büyük şirketlere yönelik ürünleri satan ekiplerimizi genişletmeye devam ediyoruz. Bu genişleme sayesinde müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın dijital dönüşüm girişimlerine destek olacağız.”

2017’nin ilk çeyreğindeki diğer gelişmelere bakarsak:

  • DRaaS ve BaaS’in benimsenmesi: Hizmet sağlayıcılarına Hizmet Olarak Felaket Kurtarma (DRaaS) ve Hizmet Olarak Yedekleme (BaaS) sunabilecek hazır fırsatlar sağlayan Veeam Bulut İş Kolu bir önceki yıla göre yüzde 59’luk bir büyüme kaydetti.
  • Büyük şirketler pazarındaki büyüme ve hızlanma: 2017’nin ilk çeyreğinin sonunda, Fortune 500’ün yüzde 74’ü ve Global 2 binin yüzde 56’sı Veeam müşterisi. Yeni lisans alan büyük şirketlerin sayısı son bir yılda yüzde 17 artarken aynı dönemde yeni büyük şirket müşteri sayısı ise yüzde 22 oranında artış gösterdi.
  • Dünya çapında 242 bin müşteri: 2017’nin ilk çeyreğinde müşteri portföyüne eklenen 12 bine yakın müşteri, kurulduğu günden bu yana her ay ortalama 4 bin yeni müşteri kazanma alışkanlığının devam ettiğini gösteriyor.
  • 13.9 milyon sanal makine (VM) Veeam Erişilebilirlik çözümleriyle korunuyor. Bu makinelerin 1 milyondan fazlası ise Veeam Bulut Hizmet Sağlayıcıları (VCSP) yoluyla korunuyor.
  • İş ortağı sayısının artması: Veeam’in kanala olan yüzde 100 bağlılığı yeni satıcıları çekmeye devam ediyor. Şu anda dünya çapında 47 bin Veeam ProPartner’ı ve 15 bin VCSP bulunuyor.
  • Genişleyen yönetim ekibi: Cleversafe’te Global Satışlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Jeff Giannetti, Veeam Kuzey Amerika Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı oldu. Giannetti, öncesinde 10 yıldan fazla çalıştığı NetApp’te ABD Ticari Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.
  • Güçlendirilen İş Birlikleri: Veeam Hewlett Packard Enterprise (HPE) Complete programına katıldı. Program sayesinde Veeam çözümleri HPE’nin satış listesine ekleniyor, böylece müşteriler de tüm HPE ve Veeam çözümlerini HPE ve satışçılarından alırken onaylanmış çözümlere de tek bir yerden ulaşabiliyor. Veeam ayrıca Cisco HyperFlex için tamamen entegre olmuş tek veri koruma çözümünü de piyasaya çıkardı. Böylece de hiper bütünleşik altyapı ürünlerine yönelik ilk bağımsız anlık görüntü yetkinliğini sunmuş oldu.