Ana Sayfa Haberler Qualcomm, Broadcom’dan yeni bir teklif daha aldı

Qualcomm, Broadcom’dan yeni bir teklif daha aldı

qualcomm-globaltechmagazineQualcomm bugün Broadcom’dan yeniden düzenlenmiş, bağlayıcı olmayan ve talep edilmemiş teklif aldığını doğruladı.

Bu teklife göre Broadcom Limited, Qualcomm’daki ödenmemiş her hisse için nakit olarak 60 dolar, Broadcom hissesindeki her pay için 22 dolar ödeyerek sahip olacak.

Temsil görevleriyle uyumlu olarak mali ve hukuki müşavirlerine danışan Qualcomm Yönetim Kurulu, yeniden düzenlenen teklifi gözden geçirerek Şirket ve hissedarlar için en faydalı eylem planını belirleyecek. Qualcomm, Yönetim Kurulu değerlendirmesini sonlandırana kadar anlaşma hakkında başka bir yorumda bulunmayacak.

13 Kasım 2017’de Qualcomm’un Yönetim Kurulu oybirliğiyle Broadcom Limited’in Qualcomm’un her hissesine nakit olarak 60 dolar ve Broadcom’daki her hissenin başına 10 dolar ile sahip olmasını öngören, bağlayıcı olmayan ve talep edilmeyen teklifini reddetmişti. Mali ve hukuki müşavirlerin katkılarıyla gerçekleştirilen kapsamlı bir değerlendirmenin ardından Yönetim Kurulu, Broadcom’un teklifinin Qualcomm’un değerinin çok altında olduğu ve mevzuatla ilgili birçok belirsizliği beraberinde getirdiği için Qualcomm hissedarlarının faydasına olmayacağı sonucuna varmıştı.

Goldman Sachs & Co. LLC, Evercore Parterns ve Centerview Partners mali müşavir olarak, Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison LLP, Cravath, Swaine & Moore LLP ve DLA Piper LLP (US) ise hukuki müşavirler olarak Qualcomm’a hizmet vermektedir.