Ana Sayfa Haberler Fintech 100 için başvurular başladı

Fintech 100 için başvurular başladı

fintech-globaltechmagazineKPMG tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen Fintech 100 araştırması için başvurular başlıyor.

Fintech 100,  küresel finansal hizmetler sektöründe devrim yaratan en yenilikçi fintech şirketleri ile pazarın gelişen oyuncularını ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Türk fintech şirketlerini bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek Fintech 100 araştırmasına katılmaya davet eden KPMG Türkiye, ‘en iyiler’ sıralamasına giden kapıları açıyor. KPMG Türkiye Finansal Hizmetler Sektör Lideri Sinem Cantürk, “Geçen yıl 29 ülkeden katılımcının yer aldığı araştırmada Türk fintech şirketi iyzico ilk 100’e girmeyi başardı ve bir ilke imza attı. Türkiye’de fintech ekosisteminin her gün geliştiğini gösteren bu başarının daha da büyütülebileceğine inanıyoruz. Bu yıl da farklı büyüklükteki Türk fintech şirketlerini araştırmaya katılmaya çağırıyoruz” dedi.

Başvurular 3 Ağustos 2018 tarihine kadar yapılabilecek. Adaylar hem şirketleri hem de birlikte çalıştıkları şirketler adına katılabilecek.

Fintech 100 nedir?

H2 Ventures ve KPMG Fintech işbirliği ile düzenlenen Fintech 100 programı, finansal hizmetler ile teknoloji arasında köprü oluşturan ürün ve servisler yaratan 100 yenilikçi şirketi kapsıyor. “Önde gelen 50” ve “Gelişmekte olan 50” fintech şirketi finansal hizmetler pazarındaki mevcut süreç ve ürünleri dönüştürmeyi hedefliyor.