Ana Sayfa Haberler Cisco ve Google iş birliği güçlenerek ve derinleşerek devam ediyor

Cisco ve Google iş birliği güçlenerek ve derinleşerek devam ediyor

cisco-globaltechmagazineGoogle ve Cisco iş birliği yapay zeka, makine öğrenmesi gibi geleceği şekillendiren kritik alanlara yönelik olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl başlayan Cisco Google iş birliği güçlenerek ve derinleşerek devam ediyor. Google Cloud ürünleri ile ilk iş birliği entegrasyonunu açıklayan Cisco bu adımla yapay zeka ve makine öğrenimini bireylerin günlük rutinlerine entegre etmeyi ve iş yapış biçimlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Cisco ve Google dünya genelinde milyonlarca insanın birlikte çalışabilme pratiklerini kolaylaştırmak ve işlerini daha iyi yapabilmelerini sağlamak için aralarındaki iş birliğini derinleştirdi.  Google Cloud ürünleri ile ilk iş birliği entegrasyonunu açıklayan Cisco bu adımla yapay zeka ve makine öğrenimini bireylerin günlük rutinlerine entegre etmeyi ve iş yapış biçimlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Geçtiğimiz yıl başlayan ve dünyada büyük ses getiren Google ve Cisco iş birliği yapay zeka, makine öğrenmesi gibi geleceği şekillendiren kritik alanlara yönelik kritik bir hamle olarak değerlendiriliyor.

Yeni iş birliği ile çağrı merkezi çalışanlarına yapay zeka desteği geliyor, tek tık ile web-ex toplantısını Google takvime ekleme seçeneği sunuluyor ve Cisco çağrı & toplantılarını Android uygulamalara eklemek mümkün hale geliyor.  Ayrıca Google Docs’un  Webex Team Space ile entegrasyonu sağlanarak özellikle içerik alanında birlikte çalışan kişilerin çok daha verimli olması sağlanıyor.

Bu adımların bir başlangıç olduğunu söyleyen Cisco İşbirliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Amy Chang, “Cisco olarak yapay zeka ve makine öğrenmesinin çalışma şekillerimizi derinden değiştireceğine inanıyoruz. Bu yeni geleceği yaratırken Google Cloud Platformu AI (yapay zeka) hizmetlerinin işbirliği becerilerimizi nasıl artırabileceğini de araştırıyoruz.  Bu noktada Cisco ve Google Cloud olarak müşterilerimiz için çok daha büyük değerler yaratabiliriz, birlikte çalıştıkça ortaya çıkacak sonuçlar bizi çok heyecanlandırıyor. Daha yolun başındayız” dedi.

Çağrı merkezleri yapay zeka ile dönüşüyor

Dünya genelinde 3 milyondan fazla müşteri hizmetleri çalışanı Cisco çağrı merkezi yazılımını kullanıyor. Yapılan iş birliği kapsamında çağrı merkezi çalışanlarının kendilerine yöneltilen soruları daha hızlı ve doğru yanıtlayabilmeleri için onlara AI ile güçlendirilmiş destek sunulacak. .  Google Cloud’un yeni Çağrı Merkezi AI çözümü ile Google AI’yı, Cisco Müşteri Yolculuğu Çözümlerine ekleniyor. Yapay zeka, çağrı merkezi çalışanlarının görüşmelerinde gereksinim duydukları belgeleri otomatik olarak vererek çağrıları kolaylıkla yönetmelerini sağlayacak ve zaman içinde daha da doğru bilgileri verecek şekilde sürekli öğrenmeye devam edecek.  Google’ın güçlü yapay zeka becerileri, Cisco’nun geniş küresel erişimi ile birleştiğinde, şirketlerin müşterileri ile etkileşim yöntemlerini belirgin şekilde güçlenecek.

Google Takvim’den tek tıkla Webex toplantısına

Önümüzdeki aylarda G Suite’e yapılacak bir eklenti ile Google Takvime her toplantı girildiğinde kullanıcı Webex Meetings ikonunu da görecek. Katılımcılar tek tık ile, Chrome internet tarayıcısından toplantıya katılabilecek. Google AI zaman içinde deşifraj, çeviri, toplantı özeti hazırlama, ve görev dağılımı gibi beceriler için kullanıldıkça, toplantıya katılan veya katılmayan herkes için görüşülen konularla ilgili aksiyon almak daha kolay hale gelecek.

Video toplantılarına akıllı gözlüklere katılım sağlanacak

Webex Teams Android SDK sayesinde geliştiriciler Cisco işbirliği becerilerini kolaylıkla Anroid uygulamalarına ekleyecek. Örneğin, karada çalışan bir uzman ile bir okyanusun ortasında bulunan bir mühendis “benim gördüğümü gör” deneyimi sağlamak için Cisco video toplantılarını akıllı gözlüklere ekleyebilecek.

İçerikle ilgili birlikte çalışma alışkanlıkları arttıkça, Google ve Cisco bu işi daha kolaylaştırmanın yollarını aramaya devam ediyor. Bu kapsamda yapılan yenilik ile de Google Docs, Sheets, Slides, ve Forms’u Webex Teams Spaces’de kullanmak artık mümkün olacak.