Ana Sayfa Haberler eBay ve noon’dan Ortadoğu’yu global e-ticaret pazarıyla buluşturacak işbirliği

eBay ve noon’dan Ortadoğu’yu global e-ticaret pazarıyla buluşturacak işbirliği

eBay-globaltechmagazineeBay ile Ortadoğu’nun önde gelen online pazaryeri noon, uluslararası e-ticareti çok daha kolay ve hızlı bir hale getirmek için önemli bir güç birliği yaptı.

BAE ve Suudi Arabistan’daki kullanıcılara tüm dünyada en beğenilen ürünleri kolayca satın alma imkanı sunan bu ortaklığın, 2020’de 20 milyar dolara ulaşacağı tahmin edilen Ortadoğu B2C e-ticaret pazarına da yeni bir soluk katması bekleniyor. 

1,1 milyar ürün seçeneği sunan e-ticaretin global lideri eBay ile Ortadoğu’nun önde gelen online pazaryeri noon, bölgede e-ticaret pazarında çığır açan ve sektöre olumlu katkı sağlamayı hedefleyen bir ortaklık kurdu. İki şirket bu önemli işbirliği sayesinde Ortadoğu’daki müşterilere ABD’de ve dünyanın diğer bölgelerinde en çok satan ürünleri kolaylıkla satın alabilme fırsatı sunacak. noon, ürünleri tüketicilerin kapılarına kadar getirip teslim ederek tüm siparişlerin sorunsuz şekilde tamamlanmasını sağlayacak. eBay ve noon sayesinde bölgedeki kullanıcılar global bir katalogdan sorunsuz alışveriş yapmanın keyfini yaşayacak.

noon ve eBay ayrıca bölgedeki online alışverişin güçlü büyümesini daha da kuvvetlendirmek için pazarlama, teknik bilgi ve deneyim paylaşımıyla yakalanabilecek ortak fırsatları da keşfedecek.

“Kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap veren bir yapı oluşturduk”

Bir eBay şirketi olan GittiGidiyor’un Genel Müdürü Öget Kantarcı, Ocak 2018’den itibaren eBay MENA Bölge Direktörlüğü görevini de yürütüyor. Bölgede noon ile hayata geçirilen işbirliğinin Ortadoğu e-ticaret pazarına büyük bir katkı sunacağını belirten Kantarcı, “Ortadoğu B2C E-Ticaret Pazarı-2018 araştırmasına göre, Körfez ülkelerinde internet ve mobil penetrasyon oranlarının yüksek olması sayesinde karma B2C e-ticaret satışlarının 2017-2020 yılları arasında iki kattan fazla artarak 20 milyar dolara ulaşması bekleniyor. E-ticaret sektöründe bol çeşit ve kaliteli ürünün yanı sıra müşteri memnuniyeti için teslimat hizmetinin profesyonelliği de son derece önemli. Ortadoğu’nun önde gelen online pazaryeri noon’la gerçekleştirdiğimiz, 2018’in ikinci yarısında devreye girecek işbirliğiyle kullanıcıların tüm bu ihtiyaçlarına cevap veren bir yapı oluşturacağız” diye konuştu.

“eBay ile işbirliğimiz alışveriş deneyiminde yepyeni bir dünyanın kapısını açıyor”

noon Kurucusu Mohamed Alabbar ise eBay’le hayata geçirdikleri işbirliğiyle ilgili şunları söyledi: “noon olarak eBay’le gerçekleştirdiğimiz ortaklık sayesinde bölgemizi global e-ticaret pazarıyla buluşturuyoruz. Böylece müşterilerimize bölgede hâlihazırda bulamayacakları ürünleri satın alma imkânı sunuyoruz. Ayrıca bulunduğumuz bölgeden güç alan bir marka olarak onların seslerine kulak veriyor ve ihtiyaçlarına yanıt veren online perakende deneyimini sunmak için düzenlemeler yapıyoruz. eBay’le işbirliğimiz, alışveriş deneyiminde yepyeni bir dünyanın kapısını açıyor.”

“noon powered by eBay”, 2018’in ikinci yarısından itibaren Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da noon uygulamasının yanı sıra mobil ve masaüstünde de kullanılabilecek. noon’dan satın alınan eBay ürünleri ve yurtdışından gönderilen ürünler tam iade prosedürüyle hüküm ve koşullara bağlı olarak yine noon üzerinden kolayca iade edilebilecek.