Ana Sayfa Haberler Extreme Networks, Gartner listesinde liderliğe yükseldi

Extreme Networks, Gartner listesinde liderliğe yükseldi

Extreme Networks-globaltechmagazineExtreme Networks, Gartner’ın sektörel liderleri belirlediği Magic Quadrant listesinde rakiplerini geride bırakarak “Lider” seviyesine yükseldi.

Kurulduğu 2005 yılından bu yana alanlarında dünyanın önde gelen üreticilerinin Türkiye temsilciliğini yapan Y3K’nın ürün ve çözümlerini sunduğu Extreme Networks, sektörün en önemli oyuncularının belirlendiği raporda ilk sıralara yükseldi.

Önde gelen danışmanlık şirketlerinden Gartner tarafından her yıl belirli alanlardaki uzman firmaları belirlemek için oluşturulan Magic Quadrant listesinde yükselişini sürdüren Extreme Networks, güncel listede pek çok güçlü rakibini geride bırakmayı başardı.

Kablolu ve Kablosuz Ağ Erişimi Altyapısı kategorisinde “Lider” seviyesine yükselen Extreme Networks’ün bu çıkışı Gartner analistleri tarafından ayrı bir başlık altında yorumlandı. Kurumsal pazardaki üreticilerin değerlendirildiği araştırma, şirketleri öncelikli olarak süreç yönetimi ve gelecek vizyonları gibi konularda ele alıyor.

Zengin ürün portföyü Extreme Networks’ü liderliğe taşıdı

Extreme Networks’ün güçlü yönlerini “geniş ürün portföyü ve müşteri veri tabanı” olarak nitelendiren Gartner, şirketi müşteri memnuniyeti yüksek ve kullanıcıların uzun vadede tercih edeceği bir marka olarak tanımlıyor. Pek çok işletmenin ihtiyaçlarını karşılayabilen yetenekte olarak ifade edilen Extreme Networks, Gartner’ın müşteri referans anketlerinde son derece iyi bir izlenime sahip olduğuna dikkat çekiyor.

Büyüme sürecinde yapılan satın almaları da değerlendiren Gartner, bu kapsamda Brocade ile Avaya network biriminin şirket bünyesine katılmasının Extreme Networks’e güç kazandırdığının altını çiziyor.

“Extreme Networks’ün Türkiye’deki etkinliği Y3K ile daha da artacak”

Extreme Networks’ün Türkiye’deki öne çıkan distribütörlerinden biri olduklarını ifade eden Y3K Ürün Yönetimi Direktörü Dr. Serdar İnce, bugüne kadar hem kritik işleve sahip kamu kurumları hem de özel sektör için çok sayıda projede Extreme Networks’ü kullandıklarını belirtiyor. Türkiye’deki müşteri memnuniyeti oranının da son derece yüksek olduğunu kaydeden İnce, Y3K’nın müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunan yaklaşımını kullanarak Extreme Networks’ün bilinirliğini ve kullanım alanlarını genişlettiklerini sözlerine ekliyor. Brocade, Avaya ve Zebra satın alım ve iş ortaklıklarının Extreme Networks’ü sınıfının en güçlü oyuncularından biri konumuna yükselttiğini kaydeden İnce, Extreme Networks’ü neredeyse kurulduğu günden bu yana bilen ve uygulayan yetkin çalışanlara sahip olmalarının kendilerini öne çıkardığına vurgu yapıyor.