Ana Sayfa Haberler Citrix bu yılı mobilite alanında lider olarak tamamladı

Citrix bu yılı mobilite alanında lider olarak tamamladı

citrix-globaltechmagazineKonu insanların istedikleri yerden, istedikleri zaman çalışmaları olduğunda Citrix, bu çözümleri sağlamakta bir lider marka olarak tanınıyor.

2018 yılında şirket, çalışanların inovasyonları ortaya çıkaracak, müşteri bağlılığı sağlayacak ve işini ileriye götürecek şekilde esnek, akıllı ve güvenli biçimde çalışmaların sağlayan akıllı dijital çalışma alanları yaratmak için gerekli olan tüm teknolojilerde lider olarak kabul edildi.

Citrix mobilite alanında Lider kabul edildi

Günümüzde artık her yerde çalışılabiliyor. Çalışanların da istedikleri cihazları kullanarak her zaman bağlı kalabilmeleri bekleniyor. 2018 yılında Citrix, mobilite çözümlerine odaklanan üç IDC MarketScape raporunda lider konumunda yer alıyor.

  • IDC MarketScape: Worldwide Unified Endpoint Management Software 2018 Vendor Assessment (IDC MarketScape: Dünya Genelinde Birleşik Uç Nokta Yönetim Yazılımı 2018 Sağlayıcı Değerlendirmesi) (Temmuz 2018) raporunda Citrix’in “Birleşik Uç Nokta Yönetimi (UEM) teknolojilerine ve son kullanıcı bilişim yönetimine doğru güçlü bir eğilime” sahip kabul edildi.
  • IDC MarketScape: Worldwide Enterprise Mobility Management Software 2018 Vendor Assessment (IDC MarketScape: Dünya Genelinde Kurumsal Mobilite Yönetim Yazılımı 2018 Sağlayıcı Değerlendirmesi) (Temmuz 2018) listesinde Citrix Workspace, “uygulama erişiminden yeni cihazların tahsis edilmesine, güvenlik işlevselliğine ve bulut kaynağı erişimine kadar tüm Workspace hizmetleri için iyi tasarlanmış bir tek noktadan erişim aracı” olarak belirlendi. Bu değerlendirmede ayrıca, Citrix NetScaler’ın “güçlü uzaktan erişim kontrolü, VPN, parçacıklı (granular) denetim ve mobil trafik güvenliği özelliklerinin, rakiplerine oranla bu kategoride en gelişmiş özellikler arasında” olduğu belirtildi.
  • IDC Marketscape: Worldwide Enterprise Mobility Management Software for Ruggedized/IoT Device Deployments 2018 Vendor Assessment (IDC MarketScape: Dünya Genelinde Zor Koşullara Dayanıklı/Nesnelerin İnterneti Cihazı Devreye Alımları İçin Kurumsal Mobilite Yönetim Yazılımı 2018 Sağlayıcı Değerlendirmesi) (Eylül 2018) ise Citrix’in “son kullanıcı bilişim kullanım senaryoları için bağlantılı çalışma alanları yaratmak üzere kişisel bilgisayarların, mobil cihazların ve diğer akıllı ve bağlantılı uç noktaların birbirine nasıl bağlanacağı konusunda ileri görüşlüler arasında” olduğunu belirledi.

Citrix Birleşik Uç Nokta Yönetimi alanında da lider

Günümüzde, çalışma alanlarının esnek olmaları gerekiyor. Ancak aynı zamanda güvenli olmaları da gerekiyor. Citrix dijital çalışma alanları çözümleri sayesinde şirketler çalışanlarına, kullanmayı tercih ettikleri tüm uygulamalar için tek bir birleşik deneyimden erişim sağlayabilirler, böylece çalışanlar da istedikleri gibi çalışırken şirketler, uygulamalarının, bilgilerinin ve cihazlarının güvende olduklarından emin olmak için çalışanların davranışlarına ve bulundukları ortama göre dinamik olarak güvenlik politikaları uygulayabilirler.

Geçtiğimiz ay Citrix, bağımsız bir araştırma şirketi olan Forrester Research, Inc. tarafından “The Forrester Wave: Unified Endpoint Management, Q4 2018, The 12 Providers that Matter Most and How They Stack Up.” (The Forrester Wave™: Birleşik Uç Nokta Yönetimi, 2018 Dördüncü Çeyrek, Forrester Research, Inc., Kasım 2018) başlıklı raporda Birleşik Uç Nokta Yönetimi çözümleri konusunda lider seçildi ve ürün vizyonu, invovasyon taahhüdü, ürün desteği ve hizmetleri, uygulama güvenliği, veri güvenliği ve kimlik ve erişim yönetimi kriterleri konularında mümkün olan en yüksek puanları aldı.

Dünya genelinde 400.000’den fazla şirket (Fortune 100 listesinin %99’u da dahil olmak üzere) işin geleceğini bugün sunmak için Citrix çözümlerini kullanıyor.