Ana Sayfa Haberler GoDaddy, InSight özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı

GoDaddy, InSight özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı

godaddy-globaltechmagazineGoDaddy InSight, web sitesi performansını iyileştirmelerine yardımcı olmak için küçük işletmelere özel aksiyon planları sunuyor.

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, Web Siteleri + Pazarlama Araçları ürününün bir parçası olarak müşterilerinin web sitelerinin gerektiği gibi performans gösterip göstermediğini ölçümleyebilmelerine yardımcı olmak için tasarlanan GoDaddy InSight özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı. Web Siteleri + Pazarlama Araçları, GoDaddy InSight özelliği ile bir işletmenin web sitesi performansını benzerleriyle karşılaştırarak sürekli yönlendirme sağlayan, sektördeki tek ürün olmasıyla dikkat çekiyor.

GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Girişimcilerin ve küçük işletme sahiplerinin güçlenmesine yardımcı olma odağımıza paralel olarak online varlıklarını oluşturmalarını ve yönetmelerini sağlayacak ürün ve hizmetler sunuyoruz. Her işletmenin kendine özel hedefleri olduğunun farkındalığıyla hareket ediyoruz. Bir restoran masalarını doldurmayı hedeflerken, bir muhasebeci daha fazla yerel müşteri çekmeye, spor malzemeleri satan bir dükkân ise online satışlarını artırmaya odaklanıyor olabilir. Web Siteleri + Pazarlama Araçları ürünümüze bir işletmenin sektörünü ve hedeflerini temel alarak veri ve yönlendirmeler sunan bir akıllı öğrenme sistemi olan GoDaddy InSight özelliğini ekledik. İşletmelerin hedeflerine ulaşabilmek için performanslarını ölçümleyebilmeleri ve bu ölçümler doğrultusunda gerekli düzenlemeleri yapmaları gerektiğini biliyoruz. Online kimliklerinin oluşturulması ve yönetilmesi alanında da GoDaddy InSight tam da bunu yapmalarını sağlıyor.”

Ölçümleme yapın, içgörüleri iyileştirme çalışmaları için kullanın

Veri analitiği, web sitesi sahiplerinin içgörüleri ziyaretçiye çevirmesine yardımcı oluyor. GoDaddy InSight da işletmelerin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla spesifik aksiyon planları sunuyor. Web sitesi sahipleri, sosyal medyadan online yorumlara kadar performanslarını kendilerininkine benzer işletmeler karşısında ölçümleme fırsatını yakalayarak web sitelerine özel aksiyon planı önerileri alabiliyor. GoDaddy InSight, web sitesi trafiği, sosyal medya faaliyetleri gibi verileri kullanarak bir InSight Skoru sunduğu gibi söz konusu işletmenin performansını benzer sektörde, bölgede faaliyet gösteren diğer işletmelere göre de değerlendiriyor. InSight skoru, web sitesi sahipleri aksiyon planlarında yer alan maddeleri tamamladıkça yenileniyor ve bu sayede benzer işletmelere göre nasıl performans gösterdiklerine dair sürekli bilgi akışı sağlıyor.

Bieber, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yararlı verilere erişebilmek önemli ancak işletmenizi büyütmenin yolu, web sitenizi nasıl iyileştirebileceğinizi bulmaktan geçiyor. GoDaddy InSight, işletmenize özel aksiyon planları sunuyor. Bu sayede küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin asıl işlerine odaklanmasına, zamanlarını önemli faaliyetlere adamasına yardımcı olan bir rehber işlevi görüyor.”

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi’nin (eski adıyla Web Sitesi Mimarı) yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor.