Ana Sayfa Haberler Citrix yeni nesil performans analitiği hizmetini duyurdu

Citrix yeni nesil performans analitiği hizmetini duyurdu

citrix-globaltechmagazineCitrix Systems, şirketlere yardımcı olacak yeni nesil Citrix Analytics for Performance hizmetini tanıttı. Bu ürün sayesinde BT sistem yöneticileri sunucu tarafı altyapısını izlemenin de ötesine geçerek çalışanların bağlılığını sağlayan, onları mutlu ve üretken kılan üstün bir deneyim sağlamak için performans sorunlarını bireysel kullanıcı düzeyinde belirleyip ele alabilecekler.

Citrix Çalışma Alanı Ekosistemi ve Analitik Ürünü Başkan Yardımcısı Steve Wilson bu konuyla ilgili şunları söyledi: “Günümüzde çalışanlar, kurumsal uygulamalara erişimleri söz konusu olduğunda tüketicininkine benzer deneyimler bekliyorlar. Citrix Analytics for Performance sayesinde BT, memnuniyetini ve üretkenliği artıran tutarlı ve güvenilir bir deneyim sağlamak için son kullanıcı deneyimine ve Citrix Virtual Apps and Desktops (Citrix Sanal ve Masaüstü Uygulamaları) içinde güvendikleri uygulamaların durumuna ilişkin net bir görünüm elde edebilir”.

Kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi

Citrix Virtual Apps and Desktops’taki gerçek zamanlı telemetriyi entegre eden, özel bir makine öğrenimi modelini kullanan Citrix Analytics for Performance bir kullanıcının deneyimini “Kullanıcı Deneyimi (UX) Puanı” ile ölçüyor. Bunu yaparken yalnızca makine performansını değil, kullanıcının oturum açma zamanı, ağ gecikme süresi ve ağ stabilitesi gibi uygulama erişimini destekleyen unsurları da hesaba katıyor. Bu puanı kullanarak BT yöneticileri aşağıdakileri yapabilirler:

  • Performanstaki düşüşü hızlı bir şekilde ortaya çıkarabilir ve asıl nedenleri belirleyebilirler
  • Uygulama performansı sorunlarıyla ilgili yardım masası çağrılarını azaltabilirler
  • Düşük performansın yaşandığı bazı iş lokasyonlarını veya kullanıcı gruplarını kolayca belirleyebilirler
  • Performans eğilimlerini ve kullanıcı deneyimindeki anormallikleri takip edebilirler
  • Ortamları gerçek kullanım ve yük bazında etkili bir şekilde ölçekleyebilirler
  • Sistem performansını ve kullanıcı deneyimini bir bütün olarak değerlendirip raporlayabilirler.

 

Citrix Analytics for Performance piyasaya sunulmuş olup hem bulut tabanlı hem de şirket içindeki Citrix Virtual Apps and Desktop kurulumlarıyla uyumlu.